Вклад у майбутнє вітчизняного тенісу: Еліна Світоліна і Сергій Стаховський нагородили переможців дитячого тенісного турніру в укритті

Переможці дитячого тенісного турніру. Скриншот: kanaldim.tv

До середини листопада відбулися не лише важливі тенісні змагання і турніри, що дарують натхнення та надію, а й повернення на першу сходинку особистого світового рейтингу великого друга України — польської зірки Іги Свьонтек. Радіючи та вітаючи Ігу, не забуваємо про важливий матч жіночої національної збірної та нашу зірку — Еліну Світоліну, яка разом із іншим майстром тенісу і захисником України Сергієм Стаховським започаткували велику справу для майбутнього вітчизняного тенісу. З любов'ю, турботою і надією фонд Еліни Світоліної за участі Сергія Стаховського започаткували, організували і провели змагання для юних тенісистів. Про них розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

"Була така ідея у фонді. Нам допомагає Сергій Стаховський. Ми коли з ним спілкувалися, завжди хотіли проводити турніри в Україні, тому що цього не вистачає зараз. Іде війна і хочеться, щоб діти відключалися від неї, щоб могли тренуватися і змагатися", — каже перша ракетка України. 

Ініціатором цих змагань була більше Еліна, ніж Сергій, каже він. Світоліна лише запитала в нього, чи це доречно зараз. 

"Її ідея спочатку полягала в тому, щоб зробити цей турнір за кордоном для тих, хто виїхав. Тому що велика кількість тенісистів виїхала за кордон. Але після тривалої наради все ж таки дійшли висновку, що хочемо зробити в Україні. Звісно, це буде більш складно, тому що треба бомбосховище і не можна грати під час повітряних тривог. Але це хоча б дасть можливість дітям, які не мають змоги виїхати або не змогли виїхати, шанс грати, дати їм підтримку", — розповів колишній професійний тенісист, а нині військовослужбовець НГУ Сергій Стаховський.

Чотири відбіркові етапи відбулися цьогоріч у період із липня до листопада. До підсумкового турніру потрапили по вісім найкращих тенісистів та тенісисток, і кожен із учасників отримав грант на розвиток своєї професійної кар'єри. Чемпіонці і чемпіону організатори вручили сертифікати на 126 000 гривень. 

"Ми, по-перше, даємо надію цим дітям, а по-друге, показуємо їм, що ми теж були тут, нам було по 14 років, ми теж змагалися. Можливо, не в таких класних умовах, а в набагато гірших, але все ж таки. В них є потенціал стати класними високоякісними гравцями світового рівня", — каже Стаховський.

Вирішальні матчі призупиняли через повітряну тривогу, а церемонію нагородження провели в укритті. Умови, за яких зараз відбуваються чи не усі спортивні змагання в Україні, не завадили святкові урочистості. 

"Це дуже важко. Я багато спілкуюся з дітьми, з родинами. В нас з фондом є плани робити такі заходи, турніри та інші програми. Дуже важлива також програма психологічного здоров'я. Для мене важливо, щоб діти мріяли і насолоджувалися. Щоб у них було щось інше, окрім війни", — говорить Світоліна.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір