Репортаж "Кола спорту": великий успіх "Шахтаря" у грі проти "Барселони"

Перемога "Шахтаря" у грі проти "Барселони". Фото: shakhtar.com

Сьомого листопада у німецькому Гамбурзі донецький "Шахтар" сенсаційно обіграв іспанську "Барселону" з рахунком 1:0. Перемога донеччан у матчі Ліги чемпіонів УЄФА належить усій команді, усім її шанувальникам та усій Україні. Цей результат настільки яскравий і важливий, що певним чином перевершує захват. "Шахтар" здолав лідера групового турніру і закрутив там прекрасну інтригу. Чи слід вважати перемогу над "Барселоною" сенсацією і що саме відбувалося навколо матчу у Гамбургу розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

Подорож до одного з найважливіших економічних, політичних, культурних та спортивних центрів Німеччини почалася з тривожних новин — спроби теракту і захоплення заручника в аеропорту Гамбурга. "Шахтар" і усі, хто супроводжував команду на номінально домашній матч проти "Барселони", дізнались про закриття аеропорту і зміну шляху. Літак здійснив посадку в Любеку, що збільшило запланований час подорожі. 

Гамбург став європейською домівкою для "Шахтаря" у цьому сезоні. Це місто про суспільне здоров'я духу, тіла та загальний екологічний підхід. Велосипед, човен, пробіжка — варіантів активностей безліч. А ще жителі міста цілком розуміють, чому "Шахтар" проводить домашні поєдинки не в Україні. 

Фанати "Барселони" створили навколо події помітний ажіотаж. Через небезпеку в аеропорту Гамбурга вони теж діставались до місця важливої гри не прямими рейсами. Але втома — не подруга вболівальника, а усі емоції тільки рідній команді з синьо-гранатового світу. 

Для головного тренера "Шахтаря" Маріно Пушича нове випробування матчем проти "Барселони" — найвищий рівень відповідальності. Нетривалий стартовий період на чолі "Шахтаря" був для фахівця цілком успішним, але все одно дуже складним. 

"Це довга подорож. Не можна назвати це домашньою грою, тому що ми були в дорозі багато годин, щоб дістатися місця призначення. Це, звісно, потребує адаптації, вимагає бути сильним духом, і я бачу це в моїй команді. Ми щасливі бути тут, маємо час на коротке тренування, щоб підготуватися до "Барселони". Але, безумовно, це неідеальні умови, коли ти повинен подорожувати стільки часу. Це мій перший досвід або другий, бо ми поверталися після матчу з "Барселоною". Але це перший досвід з такою грою попереду. Вона особлива. Але ми тут не для того, аби жалітися. Ми приїхали, щоб змагатися", — прокоментував Маріно Пушич.

Маріно Пушич. Фото: shakhtar.com

Ті, хто приїхав грати, висловлюють тренеру довіру. І це теж суттєвий здобуток перших днів Пушича у "Шахтарі". 

"Все було дуже швидко. Ми знайомились на ходу. Було вже два матчі і декілька тренувань. Звикаємо до нових вимог. Хочемо грати більше з м'ячем, тому ростем разом", — каже півзахисник ФК "Шахтар" Олександр Зубков.

"Стараєшся грати проти таких команд кожен рік, потрапити до Ліги чемпіонів і мати нагоду грати проти таких грандів. Це дуже мотивує покращуватись і грати на високому рівні. З емоціями вже якось стараємось справлятися. Це не перший матч буде для нас. Хлопці, які зіграли багато матчів у Лізі чемпіонів, у Європі, десь можуть заспокоїти і підібрати правильні слова", — коментує захисник ФК "Шахтар" Валерій Бондар.

Один із тих, хто завжди активний під час гри — Андрій Пятов. Ексголкіпер "Шахтаря", а нині тренер воротарів клубу, ще звикає до нової ролі, але має аргументи, що надихають. 

"Завжди приємно перемагати топ-команди, але сама участь у таких матчах — це щось неймовірне. Ти можеш побачити свій рівень в таких іграх, можеш навчитися чомусь на помилках. Це тільки великий плюс — грати з такими командами. Я працюю, розвиваюсь, вчусь. Дуже хороший тренерський штаб, багато взаємодії. Те, що від мене хочуть бачити тренери, намагаюсь робити. Тримаю хлопців в тонусі. Всі задоволені, тому і я задоволений. Наша робота — більше про те, як психологічно підготувати [гравців]. Бо фізично ти завжди можеш навчити, а психологічно — трохи важче. Добрі, чудові хлопці, дуже розумні. Розуміють мої підказки і досвід, дослуховуються. Десь запитують, а десь я у них запитую — як вони себе почувають чи в яких моментах їм допомогти. Все налагоджено. І в першій грі з "Барселоною" дуже чудово грав Дмитро [Різник], і з "Динамо". Бачу, що він робить кроки вперед", — говорить тренер воротарів ФК "Шахтар" Андрій Пятов.

Воротар Дмитро Різник — один із співавторів красивої і переконливої сенсації від донеччан у Лізі чемпіонів. "Шахтар" не пропустив вперше за попередні 14 матчів у цьому європейському турнірі. Захист провів ідеальний поєдинок проти "Барселони", що довела й статистика. Нуль ударів у площину воріт від каталонського клубу. 

"Зіграти на нуль — це дуже приємно для воротаря, але й команда билася до останнього, щоб виграти. Дуже приємно перемагати такого класного суперника, світового лідера", — каже Дмитро Різник.

Переможний гол матчу — підсумок впевнено і елегантно розіграної комбінації. 27 передач перед голом — рекорд Ліги чемпіонів цього сезону. Найкраща оцінка завершення цієї атаки — слова її учасника, автора передгольового пасу Георгія Судакова.

"Дуже хороший гол. Ми якраз набрали декілька передач на фланги. Я побачив Гіоргі Гочолейшвілі на іншому фланзі, віддав передачу, він дуже добре подав і [Данило] Сікан забив дуже хороший гол. Я думаю, це неймовірна була комбінація. Можна сказати, що вся команда неймовірно відіграла в обороні і показала характер", — коментує Георгій Судаков.

Георгій Судаков і Маріно Пушич. Фото: shakhtar.com

Інакше і не могло бути, коли команду підтримував такий стадіон. Колоритні українські вболівальники заповнили різні сектори. Український "Донецьк" голосно звучав у Гамбургу під час класичної передматчевої ходи фанатів "Шахтаря".

Футбольний клуб "Шахтар" подякував Німеччині, яка стала домом для українського гранда. А серед запрошених гостей були військові, зокрема й захисники з Азовсталі, які були звільнені з полону та нині проходять реабілітацію в Гамбургу. Ще один учасник заходу подяки — Петро Скрипка, колишній військовослужбовець, який влаштовує піші марафони на підтримку Збройних сил України. 

"Був військовим 3-ї окремої штурмової бригади і, на жаль, за станом здоров'я мене комісували. Я йшов піший марафон з Києва до Лісабона. Дійшовши до Нюрнберга, здоров'я трішки підвело, і я повернувся до України на лікування. Тоді мені дали квиток на цей матч і запросили сюди. Я збирав кошти для військових і дітей, які втратили кінцівки. Хотів показати своїм "Марафоном добра" те, наскільки українці нездоланні і міцні, що навіть будучи за кордоном, українці мають бути об'єднаними і завжди допомагати", — прокоментува колишній військовослужбовець ЗСУ.

Важлива і вагома перемога чемпіона України в Гамбурзі — ще один показник резервів творчі сили українського футболу, варіантів його розвитку у часи повномасштабної війни. Ще один приклад прагнень і справжніх можливості українців, що вміють захищатися і знають, як вигравати. 

Більше з "Кола спорту":

Медіа-партнери
Прямий ефір