Відсутність доступу до інформації, купа бюрократії, проблема реабілітації: Любов Галан висвітлила проблеми, з якими військовим допомагає впоратися правозахисний центр "Принцип"

Любов Галан та Масі Найєм. Фото: kanaldіm.tv

2023 року в Україні з'явився правозахисний центр "Принцип", який надає юридичну допомогу військовим, зокрема пораненим. В гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець" засновники громадської організації  військовий та адвокат Масі Найєм та правозахисниця Любов Галан, котра увійшла до рейтингу Forbes "30 до 30: Творці майбутнього", розповіли про проблеми, з якими допомагають у "Принципі".

За словами Галан, коли вони стали розглядати історії поранених військових, аби зрозуміти, який шлях вони проходять і з чим у першу чергу потрібна допомога, зрозуміли, що перша проблема — відсутність доступу до інформації. Друга — бюрократія.

"Коли тебе евакуюють, наприклад, забирають у якусь лікарню, у тебе нуль інформації. Ти можеш навіть не мати зв'язку зі своїми колишніми побратимами, твоя родина не знає, що робити. І цей брак доступу до інформації, невідомість, дуже сильно фрустрував. Іще одне — це, звичайно, купа бюрократії. Масі дуже влучно про це сказав, що фактично цього пораненого військового зробили кур'єром. Тобто він сам має доставляти документи, в яких якісь відповідальні особи мають ставити підписи, замість того, щоб була система, в якій все працює замість нього", — пояснила правозахисниця.

Третьою проблемою, з якою допомагають у центрі "Принцип" є реабілітація, лікування і доступ до медичних послуг. Також консультації потрібні і членам родини військового, котрі часом виконують роль молодшого медичного персоналу чи соцпрацівника.

"Ми бачимо по останньому нашому дослідженню ("Від поранення до повернення: Етнографічне дослідження шляху ветеранів та їхніх близьких", — ред.), що купу роботи — молодшого медичного персоналу, соцпрацівника, іноді навіть юриста — виконують дружини, матері, рідні", — додала Любов Галан.

Повна версія інтерв'ю: Як працює правозахисний центр для військових "Принцип": розмова з його засновниками Масі Найємом та Любов'ю Галан у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

Гостями 27-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали Бампер і Сус та представники правозахисного центру для військових "Принцип" — Масі Наєм та Любов Галан. Музична гостя — Артистка Чуприненко.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 45 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 31.10.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір