У бригаді "Хартія" служать 12 співробітників Харківського театру ляльок — історія актора Михайла Озерова

Михайло Озеров. Фото: kanaldim.tv

Людям мистецтва, які зараз на передовій захищають Україну, буде що сказати у своїх творах, фільмах, на сцені після війни. На цьому в проєкті "Хартійна кухня" телеканалу "Дім" акцентував офіцер бригади "Хартія" Михайло Озеров (позивний "Озеро").

У мирному житті Михайло Озеров був актором, режисером, працював у Харківському державному академічному театрі ляльок ім. В. Афанасьєва, знімався у фільмах.

24 лютого 2022 року, як і всі українці, родина Михайла прокинулася від вибухів.

"За два-три тижні до цього ми сиділи в театрі, і хтось запитав: а якщо справді буде наступ, що будемо робити? Я тоді сказав: найбезпечніше місце, яке я знаю в Харкові, — наш Театр ляльок. Бо це будівля колишнього банку — там [підземні] сейфи ще дореволюційні, стіни товщиною десь 2 метри. І коли полетіли снаряди, ми всі зібралися в театрі", — згадує Михайло.

У перший день у театрі зібралося близько 80 осіб, а загалом на початку повномасштабної війни там рятувалися понад 170 людей.

"Хтось спав на сцені, хтось — у коридорі, в інших приміщеннях. Дітей ми одразу розмістили в [підземному] сейфі", — продовжує актор.

Усі сподівалися, що за кілька днів усе це закінчиться. Але обстріли лише посилювалися. І тоді почали думати, як облаштовувати життя в підвалі на більш тривалий період.

"З нами жив і Сергій Жадан. Він ночував під лялькою Єшуа з "Майстра і Маргарити", у нього там був свій куточок", — додає Михайло.

А згодом на базі театру вже створили волонтерський центр "Лялькова оборона".

У березні 2022 року Михайло почув про створення добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ) "Хартія", він разом із деякими своїми колегами по театру вступили до його складу. Зараз у "Хартії" служать 12 співробітників Харківського театру ляльок.

Син Михайла 24-річний Яків також воює з батьком у цій бригаді.

Після закінчення війни та перемоги України Михайло Озеров планує повернутися до творчості, до свого рідного театру.

"Кожен має все-таки займатися тим, що йому до душі. Я, звісно, повернуся на сцену і в кіно, бо це моє життя. За першою освітою я автослюсар, і якби я продовжив працювати за цим напрямом, то і на війні я б більше помічав автослюсарів. Оскільки я актор і режисер, то я бачу дуже багато людей мистецтва — художники, музиканти, актори, режисери, які захищають нашу землю. Я знаю одне: людям мистецтва буде, що потім сказати у своїх творах, фільмах, на сцені", — наголосив він.

Повна версія програми: "Хартійна кухня": готуємо локшину з домашнім сиром і шкварками разом з офіцером бригади "Хартія" Михайлом "Озеро"

Нагадаємо, "Хартія" стала 13-ю бригадою Національної гвардії України у складі Гвардії наступу. Командири заявляють, що будують сучасну бригаду, яка стане зразком нової української армії. А назву цьому підрозділу придумав письменник і музикант Сергій Жадан.

Як повідомлялося раніше, на телеканалі "Дім" стартував військово-кулінарний проєкт "Хартійна кухня". Ведучі Ірина Хоменко та Чаба Бакош вирушили на схід України, щоб поспілкуватися з військовими, дізнатися про їхнє життя і побут в умовах війни, а також приготувати смачні страви і пригостити ними бригаду.

Героєм першого випуску став актор Харківського державного театру ляльок ім. Афанасьєва, а наразі — офіцер 13-ї бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" Михайло Озеров.

Дивіться проєкт “Хартійна кухня” щосуботи о 11:00 на телеканалі “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.

Читайте також: Вистави в метро: про Харківський театр ляльок і рух "Лялькова оборона" розповів актор Михайло Озеров

Медіа-партнери
Прямий ефір