Ветеран Денис Дудник заснував психологічний хаб для людей, які пережили жахи війни та окупації

Денис Дудник. Скриншот: kanaldim.tv

Ветеран російсько-української війни Денис Дудник заснував психологічний хаб "Танто". У 2015 році він захищав Волноваху на Донеччині, у 2022 — Ірпінь та Гостомель на Київщині. Після пережитого чоловік з однодумцями вирішив створити місце, куди зможуть звертатися люди, які пережили жахи війни та окупації. 

До психологічного центру найчастіше приходять зі схожими проблемами: емоційна виснаженість або втрати. Детальніше про допомогу тим, хто її потребує, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Під час одного із запеклих боїв Денис Дудник отримав контузію. Після пережитого разом з однодумцями вирішив створити психологічний хаб "Танто", куди можуть звертатися люди, що пережили жахи війни та окупації. 

"Державна система зараз набагато краща, ніж раніше. Є дуже багато ініціатив, багато уваги приділяється психічному здоров'ю, однак державна система все рівно не справиться з тією кількістю людей. Частина цієї роботи має лягти на плечі громади", — пояснює Денис.

Цивільні страждають сильніше, каже Дудник. У військових є зброя, і вони покликані захищати. Мирне населення в ситуації бойових дій та окупації більш беззахисне. Це викликає сильний стрес та тривогу за своє життя і майбутнє. 

В хабі працюють досвідчені психологи, які після звільнення міста надають психологічну допомогу мешканцям громади у складі мобільної бригади. 

Коли психологиня Вікторія Семко повернулася до Ірпеня, побачила своє місто порожнім з обгорілими будинками та зруйнованою інфраструктурою. Згодом людей побільшало, запрацювали місцеві інформаційні ресурси, де ірпінці, які втратили житло, просили про допомогу. Деякі з них були розгублені та емоційно виснажені. 

"90% українців потребують психологічної допомоги. Чи усвідомлюють вони це, чи ні — то вже друге питання. Класно, якщо усвідомлюють та звертаються", — каже психологиня Вікторія.

Негативні думки породжують негативні емоції та змінюють гормональний фон людини. Тоді й виникають проблеми з фізичним здоров'ям, в результаті страждає і психіка. Це замкнуте коло, з якого потрібно вийти, стверджують психологи. 

В хабі проводять індивідуальні психологічні консультації, групові заняття та онлайн-навчання. Тут готові працювати з будь-якими запитами. В перекладі з італійської слово "танто" означає "так багато". Відкритий психологічний простір в Ірпені Денису та його команді допоміг Український ветеранський фонд.

Читайте також: Що таке апітерапія та як бджолина отрута допомагає людям

Прямий ефір