Унікальна "Українська сила" — перший тактичний годинник із підсвіткою для ЗСУ

Тактичний годинник для ЗСУ. Скриншот: kanaldim.tv

На Київському годинниковому заводі працюють над першим тактичним годинником із підсвічуванням для військових. Пристрій працює на швейцарському механізмі, не боїться снігу, води та пилу й світить навіть найтемнішої ночі. Деталі — у  матеріалі "Ранку Вдома".

За допомогою лупи та пінцета майстер з 50-річним стажем Анатолій Барсуков ювелірно встановлює годинникову стрілку. Нині він працює над особливою моделлю для українських військових. Йдеться про перший тактичний годинник з автоматичною підсвіткою.

"Корпус годинника виготовляється зі спеціальної сталі. На годиннику встановлюють сапфірова антиблікове скло, яке витримує дуже велике навантаження", — пояснює технічний директор Київського годинникового заводу Анатолій Барсуков.

Годинник працює на швейцарському механізмі Ronda-715, не боїться снігу, води чи пилу, світить навіть у найтемніші ночі. Також у годиннику встановили додаткову функцію — безель. Це поворотне кільце на циферблаті, яке допомагає засікати час. Це важливо для медиків, які реанімують бійців, кажуть розробники. Над тактичною моделлю Київський годинниковий завод працював понад рік. Фахівці врахували усі побажання військових і протестували годинник на фронті.

"Ми віддали деякі екземпляри для тестування наших військових. Це були сухопутні війська, в польові умови Запорізької області, морська піхота, Сили спеціальних операцій і спецпідрозділ ГРУ. Тестували на різних напрямках. Було не просто збирати відгуки. Ми не планували презентацію до тих пір, поки не отримаємо зворотного зв'язку від військових", — розповів засновник Київського годинникового заводу Олексій Золотарьов.

Тактичний годинник впорався з усіма бойовими завданнями, тож завод запустив виробництво. Колекція має назву "Українська сила". Є моделі з гравіюванням різних родів військ, як от сухопутні війська, морська піхота, десантно-штурмові війська, ТрО.

"Поки ми створювали годинники, паралельно видали брендбук ЗСУ. Ми, коли про це дізналися, показали свої розробки дизайнерам брендбуку. Звісно, наша розробка їх зацікавила. Тож вони включили у свій проєкт наші годинники", — резюмував Олексій Золотарьов.

Завод уже отримав замовлення від Першого добровольчого медичного шпиталю. На черзі — повітряні сили ЗСУ, ГУР та СБУ.  Також військові можуть замовляти тактичні годинники окремо. Для них діє спеціальна ціна. Окрім військової моделі, київський завод запускає багато патріотичних колекцій. 20% з усіх продажів щомісяця перераховує до фонду "Повернись живим!".

Також цікаво: Українці створюють унікальний прилад для бойових медиків — веновізор

Прямий ефір