Українці створюють унікальний прилад для бойових медиків — веновізор

Веновізор. Скриншот: kanaldim.tv

Веновізор важливий прилад, який допомагає швидко знайти вени у людини. Особливо це необхідно на передовій, коли кожна хвилина на вагу золота. За рік роботи київські волонтери виготовили 1 200 веновізорів, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За рік роботи київські волонтери виготовили 1 200 приладів, які допомагають медикам та воїнам на передовій рятувати життя поранених.

"Командир, який попросив у нас веновізор, взагалі не медик. У нього хлопці приходять зі штурму, завдяки нашому приладу він без проблем їм ставить катетери, крапельниці й підіймає бойовий дух наших бійців", — розповідає волонтерка Таїсія Коренєва.

Євген Коренєв разом з родиною спрямовує свої зусилля на допомогу армії. Він фахівець у сфері програмування. Добре розуміється на електриці, паянні та майструванні. Тож коли до нього звернувся знайомий лікар з проханням створити пристрій, який бачить вени, він одразу взявся за роботу.

"Приніс схожий екземпляр цього приладу, створений його родиною. Каже ми можемо зробити таке подібне, але їх треба багато, бо самі ми не зможемо. Ми переглянули, що він складається, як його можна вдосконалити та почали робити схожий варіант цього приладу", — пояснив волонтер Євген Коренєв.

За власний кошт придбали необхідні матеріали. У невеличкій майстерні розгорнули виробництво веношукачів. Перший варіант пристрою зробили досить швидко, але з часом, отримавши відгуки від медиків, прилад удосконалили.

"Завдяки зусиллям дизайнера, який нам зробив модель на 3D-принтері, ми друкуємо прилад в другій версії. Вона набагато яскравіша в сенсі світла самих діодів і ефективніша в роботі", — додав Євген Коренєв.

Веновізор дуже зручний у використанні, він легкий і без проблем поміщається в руку. Все, що треба для його роботи — натиснути кнопку, і прилад засяє червоним світлом. Далі піднести впритул до шкіри й знайти вину. Втім, у виготовленні він не такий простий.

"Завдяки сучасним технологіям 3D друку, маємо змогу надрукувати всі необхідні нам компоненти. П'ять сім годин витрачається на друк. На акумулятори розбираємо використані електронні цигарки, які живлять сам прилад. Прилад складається з 11 яскравих світлодіодів, які відповідно до схеми під'єднані до контролера заряду і дають змогу приладу працювати до восьми годин безперервно. Заряджається він за три години", — каже волонтер.

Собівартість такого приладу — 500 гривень, але захисникам та лікарям їх надають безплатно. Завдяки додаткам українців волонтерам вдається придбати всі необхідні для роботи матеріали та зібрати використані електронні цигарки. В процесі виробництва вільних рук не вистачало, тож до роботи долучилися дружина та діти програміста.

Нині волонтери намагаються удосконалювати виробництво і створюють інші, вкрай необхідні речі. Приміром, друкують спеціальні футляри для шприців з необхідними ін'єкціями. Охочі можуть підтримати волонтерів фінансово.

Також цікаво: Розвиває культуру bespoke: як Катерина Возіанова побудувала першу в Україні майстерню чоловічого одягу та адаптувалася до воєнних викликів

Прямий ефір