"Українські мурахи" винаймають готель для переселенців та влаштовують особливий кемп в Карпатах — інтерв’ю з директором громадської організації Олександром Калінченком
Громадська організація "Українські мурахи" створена представниками творчих професій. Це 16 волонтерів, які винаймають готель у Карпатах та приймають там переселенців. Нещодавно "мурахи" вирішили влаштувати справжній гірський відпочинок сім'ям загиблих героїв. Проєкт називається "Відпочинок у горах". Як минув перший кемп, як опікуються внутрішньо переміщеними особами та що планують, у "Ранку Вдома" розповів директор громадської організації "Українські мурахи" Олександр Калінченко.
Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.
— Як з'явились "Українські мурахи"?
— Все почалося 24 лютого 2022 року. Я взагалі професійний фотограф, працюю на каналах, знімаю зірок. Так сталося, що 24 лютого ми з моїми друзями евакуювали наші сім'ї з Києва. Їхали в бік Закарпаття. Ми зупинилися біля закритого готелю, який для нас погодились відкрити.
Спочатку ми винайняли кімнату. За два дні вирішили орендувати весь готель. Створили чат в телеграмі, запросили туди друзів та знайомих. Вони приїхали й ми заселили цей готель. Зараз там безплатно живуть переселенці.
— Ваша організація продовжує займатися поселенням внутрішньо переміщених осіб?
— Насправді "Українські мурахи" — це команда творчих людей. Торік навесні нас було 80 осіб. Ми створили такі мобільні команди, які перевозили людей з Лівого та Правий берег Києва, і навпаки. Ця добровільна евакуація переросла в громадську організацію. Зараз у нас є багато різних проєктів. В нас є мурашник — це наш готель, який ми називаємо мурашником. В нас є великий підрозділ, який займається військовими. Ми підтримуємо понад 20 військових угрупувань з ЗСУ, ТрО, ССО.
В нас також з'явився новий проєкт — кемп "Відпочинок у горах" для сімей загиблих військових. Це відпочинок жінок та дітей у Карпатах. Ми надаємо безплатне житло, харчування, реабілітацію та екскурсії. Також ми співпрацюємо з нашими партнерами — фондами "Маша" та "Вільний вибір", які надають психологічну підтримку сім'ям загиблих героїв. Цим людям необхідна підтримка. Зараз ми готуємося до нового табору. Наприкінці жовтня буде другий кемп.
— Як ви обирали ці сім'ї?
— Коли ми відкрили реєстрацію першого кемпу, ми попросили наших друзів Veteran Hub, щоб вони розповіли про нас. Менш ніж за добу після відкриття реєстрації на проєкт попросилося 60 сімей. Ми не розраховували навіть на таку кількість, тож ми відразу закрили реєстрацію.
Потім ми почали телефонувати до цих людей. Насправді це досить складна історія, бо треба їх вислухати і зрозуміти їхні потреби. Таким чином з 60 сімей ми обрали перші 20.
Далі ми будемо пропрацювати ті контакти, які залишилися. Наступна реєстрація ми відкриємо на четвертий кемп. Хочемо, щоб всі, хто зареєструвався мали змогу відпочити у Карпатах.
— Скільки зараз волонтерів у команді "мурах"?
— Основна команда — 16 волонтерів. Вони приїхали просто як переселенці з передмістя Києва, з інших регіонів нашої країни й залишилися допомагати.
— Як побудована комунікація у команді?
— Основна частина команди разом і проживає, і працює. Ми не типова громадська організація, в нас немає найманих працівників. Ми не боремося активно за гранти. Ми ухвалили рішення допомагати своїми силами.
В самому "мурашнику" в нас є центр, в якому можна отримати допомогу. Тобто це харчі, медицина, одяг. Туди приходять люди, які переїхали на Закарпаття з інших міст. Ми співпрацюємо з місцевою владою, вони про нас знають, і ми допомагаємо одне одному.
Також цікаві гості "Ранку Вдома":
- Про лікування ПТСР в Україні говоримо з засновником проєкту "Як ти, брате?" Антоном Семеновим
- Соціалізація людей з порушеннями слуху та особливі гаджети військовим: про нові проєкти ГО "Відчуй" розповіла Людмила Пишна
- Книга про першу допомогу шрифтом Брайля: про унікальний довідник від Червоного Хреста України розповіла представниця організації Надія Ямненко