Україна здобула на чемпіонаті Європи зі спортивної боротьби 10 медалей

Ірина Коляденко. Фото: gettyimages.com

18 лютого у румунському Бухаресті завершився чемпіонат Європи зі спортивної боротьби, який став ареною значних українських здобутків. Українські борці та борчині вкотре довели свій рівень і найвищий статус. Чемпіонат об'єднав не лише усі варіанти цього олімпійського виду, а й зусилля у здобутті командних успіхів. Збірна України завершила виступи на чемпіонаті з 10 медалями. Про медальний залік розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Україна здобула на ЧЄ-2024 зі спортивної боротьби 10 медалей:

• "золото" — 1,
  • "срібло" — 4,
  • "бронза" — 5.

Найбільше нагород принесли борчині — шість, зокрема єдину "золоту". У чоловічій боротьбі Україна не здобула жодної нагороди.

Першими на чемпіонаті Європи зі спортивної боротьби стартували чоловіки греко-римського стилю. Олімпійський чемпіон Токіо Жан Беленюк та призер тих змагань Парвіз Насібов були серед фаворитів, але обидва здобули "бронзу". Ще одну бронзову нагороду збірній приніс Ярослав Фільчаков.

"Ціль була завоювати "золото", бо в минулому році (2023-му, — ред.) я був за крок від "золота". Всі медалі, які я завоював за останні два роки, були поштовхом для переходу в нову категорію. Цю перемогу я присвячую своїй сім'ї, людям, які за мене вболівають, і Збройним силам України", — прокоментував бронзовий призер Ярослав Фільчаков.

Жан Беленюк. Фото: gettyimages.com

Найкращий виступ у греко-римській боротьбі показав Олександр Грушин. Його "срібло" стало найвищим результатом українських класиків, хоч шлях до цієї нагороди був геть нелегким. Свою найбільшу перемогу на Євро-2024 Грушин здобув у півфіналі проти дворазового чемпіона Європи Едмонда Назаряна із Болгарії.

"Це була дуже важка сутичка для мене. Я дуже хотів привезти цю медаль для своєї країни, сім'ї, рідних. Мій головний мотиватор — це моя дружина Аліна. Вона для мене є прикладом в працьовитості та в характері. Вона дуже сильна людина", — поділився срібний призер ЧЄ-2024 Олександр Грушин.

Аліна Грушина-Аковія, на жаль, не змогла підтвердити звання чемпіонки Європи та втретє поспіль здобути перемогу на континентальному турнірі через травму. А ось її колега по збірній та подруга Ірина Коляденко принесла збірній єдину золоту нагороду на ЧЄ-2024. У чотирьох сутичках Коляденко не віддала суперницям жодного балу.

"Це був третій чемпіонат Європи, який я виграла. Але емоції перемоги завжди нові, завжди як вперше. Дуже приємно, що я маю честь представляти Україну, паднімати наш прапор на всю Європу, завдяки цьому грає наш гімн. Ми нагадуємо про себе світову, тому важливість цих змагань, мені здається, навіть не варто й обговорювати", — прокоментувала чемпіонка Європи з вільної боротьби Ірина Коляденко.

Ірина Коляденко (ліворуч) після перемоги на Євро-2024. Фото: uww.org

Українки виступали ще у трьох фіналах, але перемогти Тетяні Ріжко, Анастасії Осняч-Шустовій та Аліні Філіпович не вдалося. Попри це, срібні медалі — результат дуже гідних виступів, особливо для тих, хто здобув першу нагороду такого ґатунку.

Юлія Ткач та Соломія Винник принесли українській команді ще дві "бронзи" у вільній боротьбі, чим не лише збільшили підсумковий здобуток жіночої збірної до шести медалей, а й допомогли їй виграти командний залік за кількістю нагород.