У Латвії відкрили виставку 3D-моделей українських архітектурних пам’яток 

Фрагмент виставки "Мініатюрна Україна". Фото: mcip.gov.ua

В Юрмалі (Латвія) у "Дзінтарі хол" відкрили виставку "Мініатюрна Україна". Проєкт було створено у співпраці з МКІП та підтримки американського народу наданої через Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Виставка стала дипломатичним інструментом, з допомогою якого Програма сприяння громадській активності "Долучайся!" адвокатуватиме захист культурної спадщини України, інформує "Дім" з посиланням на повідомлення Мінкульту.

Пересувна виставка "Мініатюрна Україна" — це інтерактивний досвід, покликаний висвітлити цінність нерухомої культурної спадщини України в європейському та світовому контексті та закликати глядачів до дій щодо її захисту.

Проєкт має на меті не лише висвітлити важливість культури України як частини європейського та світового контексту, але й показати руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням.

Виставка містить 29 3D-моделей найвідоміших архітектурних пам’яток, які були зіскановані та надруковані організацією Skeiron, а також 12 стендів з додатковою інформацією про цікаві історичні архітектурні локації. Експозицію доповнює VR-тур, який дає можливість ще більше зануритись в атмосферу визначних пам’яток України та отримати імерсивний досвід.

Спеціально для цього проєкту 29 українських композиторів, сайнд дизайнерів та митців створили унікальні музичні композиції з допомогою яких можна не лише побачити, а й почути голоси будівель та уявити звукові історичні ландшафти.

"Зацифрування культурних артефактів та історичних пам’яток є важливим не лише для збереження, але й для промотування культурної спадщини України. Сучасні технології дозволяють створювати високоякісні цифрові копії, які можуть бути доступні широкій аудиторії через інтернет. Це сприяє не тільки збереженню та відновленню оригіналів після пошкодження, але й підвищує інтерес до вивчення історії та культури нашої країни. Зацифровані ресурси можуть використовуватись у навчальних програмах, наукових дослідженнях та віртуальних виставках, відкриваючи нові можливості для взаємодії з культурною спадщиною", — заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації  Анастасія Бондар.

Далі виставку представлять у Франції, Угорщині та Німеччині.

Читайте також: Деякі об'єкти постраждали двічі: Мінкульт повідомив про пошкоджену через російську агресію культурну спадщину 

Прямий ефір