"У готи не пішов, бо вони не мили голову": про свій досвід емо розповів Андрій "Галицька Діва" Черепущак

Андрій Черепущак. Фото: kanaldim.tv

Телеведучий, блогер Андрій Черепущак, відомий у соцмережах як Галицька Діва, народився ув Трускавці. У проєкті "Міста" він розповів про своє дитинство в цьому туристичному центрі.

"Народився я на вулиці Стебницькій. Це такий маленький спальний мікрорайон, дуже тихий. Навчався у школі №2. Навчався тут до шостого класу, а потім ми переїхали в село Уличне, яке знаходиться зовсім недалеко, за 15 км від Трускавця. Там живе моя бабуся. У селі я закінчував школу. Але до Трускавця приїжджав регулярно, бо тут жила моя друга бабуся", — сказав Андрій.

Андрій у дитинстві

Коли він зараз приїжджає з Києва до Трускавця, то вже відчуває, що приїхав на курорт. У дитинстві ж цього не помічав.

"У дитинстві для мене це було місто як місто. Від інших відрізнялося тим, що Трускавець був заповнений людьми. В кафе неможливо було сісти, бо було дуже багато відпочивальників. Тут були Луганськ, Донецьк, оскільки всіх шахтарів відправляли за путівками в наші санаторії. Дуже багато було іноземців: приїжджали турки, азербайджанці... А ось польської мови я тут ніколи не чув. Однак було дуже багато російської мови", — зазначив блогер.

Знамениті трускавецькі санаторії для Андрія були буденністю, у них він жодного разу не відпочивав. Його бабуся була завідувачкою їдальні однієї з центральних здравниць.

"Сюди приходили поїсти всі ці відпочивальники. І я приходив. Обожнював, що моя бабуся працює у їдальні, бо вона завжди приносила додому смачні котлети. Вони, звісно, всі були на хлібі, м’яса майже не було, але це було дуже смачно", — згадує він.

Улюблене місце в місті — центральний парк. У ньому була занедбана будівля, до якої Андрій ходив зі своїми кількома друзями.

У підлітковому віці хлопець захопився субкультурою емо разом зі своєю подружкою.

"Я був емо, я ж люблю постраждати. У мене була довгий косий чубчик. У готи ми з подружкою не пішли, бо вони були брудні й не мили голову. А ми ж були охайними, тому вирішили, що будемо емо й будемо страждати. У нас було правило: наприклад, щось сталося в родині, батьки насварили когось із нас, і ми три дні обговорюємо цю історію та страждаємо. Запитаєте, чому? Я не знаю. Тому що ми такі дурні були. Тому що ми — емо", — поділився Андрій.

Андрій у підлітковому віці

Сьогодні в Instagram образ Галицької Діви дуже яскравий, розкутий. Це повна протилежність того, як Андрій відчував себе в юності.

"Я був скутим, заляканим. Я дуже боявся не те що слів людей, а навіть погляду. Все було законсервовано, мене всі вчили: а що скажуть сусіди, що скаже родина, що скажуть у школі… Мені було дуже важко. Все це минуло лише після 30+, коли я почав знімати й виставляти сторіз. Я тоді так собі сказав: горить сарай, гори й хата, нехай думають, що хочуть", — пояснив він.

Але шарм, фразочки, приколи Галицької Діви родом із Трускавця. Тут Андрій підглядав, брав основу для свого майбутнього Instagram-образу.

"Все це звідси. Від бабусь, від дідусів, від сусідів. Все це тут. Коли ти гуляєш парком і щось почув, помітив, коли біля під'їзду щось сказали — все це запам'яталося, і зараз ось вилізло", — сказав блогер.

Андрій з бабусею та дідусем
Андрій з мамою

Андрій зазначає, що після початку повномасштабної війни Трускавець дуже змінився.

"Коли я був маленьким, тут неможливо було сісти в кафе, бо було так багато людей. Після 2014 року, на жаль, їх стало набагато менше. Закрилися всі наші старовинні санаторії "Янтар", "Рубін", "Кристал", "Алмаз", тому що не було попиту. Зараз дуже багато людей, дуже багато переселенців, які вже тут відкрили свій бізнес, оселилися, створюють нові сім’ї, народжують дітей. Це радує око. Мені дуже подобається, що місто живе, як не крути. І сюди приїжджають. Я бажаю місту, щоб воно розвивалося, щоб про нього знали в усьому світі. І вибирали їхати не кудись на Балі, а їхати сюди, у Трускавець, на "Нафтусю", — резюмував блогер.

З попередніх випусків проєкту "Міста":

Медіа-партнери
Прямий ефір