Ринок землі поширюється і на прифронтові території Донбасу, — заступник міністра аграрної політики

Тарас Высоцкий. Фото: unian.net

На ринку землі, який стартує 1 липня, можуть реалізовуватися тільки приватні землі підконтрольної Україні території. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

"Лінія зіткнення [на Донбасі] та тимчасово окупована територія — там мораторій. Ці землі не можна буде продавати й купувати до повного звільнення. А приватні землі на території, що контролює Україна, можна продавати", — сказав Висоцький.

Причому, немає будь-яких обмежень навіть для зон, прилеглих до лінії зіткнення. Приватник може продати свою ділянку землі й на цій території, якщо на неї буде покупець. Але покупець повинен врахувати ризики, пов'язані з російською збройною агресією, та можливі наслідки.

"Межа — це нульова відмітка [на лінії зіткнення]. Просто ризики, що може тут статися, покупець бере на себе. Ну, це приватна власність і приватний покупець", — пояснив заступник міністра.

Повна версія інтерв'ю: Ринок землі від А до Я: "Неофициальный разговор" із заступником міністра аграрної політики Тарасом Висоцьким

Нагадаємо, в Україні 33 млн га землі перебувають в приватній власності, від 5 млн га — у комунальній, державній власності. Ринок землі передбачає придбання та продаж виключно приватної землі. На покупку державних або комунальних земель накладено безстрокову заборону, їх можна лише здавати в оренду.

Читайте також: Як на практиці буде продаватися земля, розповіли в Мінагропромі

Прямий ефір