Промоція незалежної анімації в Україні та за кордоном: інтерв'ю з директоркою фестивалю Linoleum Анастасією Верлінською

Анастасія Верлінська. Фото: mbr.com.ua

На початку жовтня у Києві відбудеться Х фестиваль анімації та медіамистецтва Linoleum. Його головне завдання — промоція незалежної анімації в Україні та за кордоном. Цьогоріч на заході буде представлено 265 анімаційних фільмів з усього світу, включно з українськими. Про це у "Ранку Вдома" розповіла директоркою фестивалю Linoleum Анастасія Верлінська.

Ведучі  — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Розкажіть про історію фестивалю Linoleum. Яка його мета?

— Фестиваль ми заснували ще у 2014 році в Києві. Наша основна мета — промоція, незалежної анімації в Україні й так само промоція української анімації за кордоном. З моменту вторгнення за останні півтора року ми організували понад 50 показів вітчизняної анімації на різних міжнародних фестивалях та майданчиках, вивозили делегації. Linoleum — представляє українську анімацію на міжнародній арені.

Торік ми теж проводили фестиваль, онлайн. Зупинятися ми не збираємося. Цього року робимо насичену програму — 265 короткометражних анімаційних фільмів з усього світу включно з українськими фільмами. Попри те, що в нас зараз величезний стоп у виробництві через відсутність фінансування з боку держави. Проте, дуже багато українських аніматорів-ентузіастів продовжують створювати фільми. Це дуже класно.

Яка тема фестивалю цього року?

— Тема фестивалю цьогоріч "Життя-буття". Це про гумор в першу чергу. Про те, що за час вторгнення виникало б дуже велика кількість різних історій, байок, веселих історій, мемів. Навколо цього базується концепт фестивалю. Навколо різних Щекавиць, тракторів, які вивозять танки й таке інше. Тобто гумор — це те, що рятувало нас весь цей час і продовжує рятувати. Тому ми вирішили сконцентруватися саме на цій темі.

Розкажіть про конкурсну програму Linoleum 2023.

— У нас традиційно три конкурси основних. Це міжнародний конкурс, український та конкурс комерційної анімації, до якого включаються музичні кліпи, реклама, якісь освітні проєкти. 

Міжнародний конкурс розділений на п'ять блоків: "Сад мого серця", "Наш тісний дім" "Приховані бажання", "Речі, які зникають" та "А журавлі й далі танцювали". Кожна з цих назв — це фактично назва фільму, які присутні в цьому блоці. Тобто ми йдемо від якихось внутрішніх переживань кожної людини, про які вона говорить, про те, що ми втрачаємо, але залишається надія на світле майбутнє. Навколо цього побудований міжнародний конкурс.

Українські конкурс — це 10 фільмів. Звісно, всі вони майже там, за виключенням одного, стосуються теми вторгнення. Це документальні фільми. Частково це рефлексії авторів на те, що відбувається. Окремо до українського конкурсу існує програма для українських авторів-початківців. Вони так само будуть представляти свої роботи поруч з конкурсантами.

Де і коли відбудеться Linoleum?

— Фестиваль відбудеться з 4 по 8 жовтня в UNIT.City. Це найбільший IT-парк в Україні. Там буде три наших основних локації, де будуть покази та освітня програма, яка є безплатною для відвідування.

Що це освітня програма?

— Освітня програма — це серія лекцій, майстер-класів, які так чи інакше стосуються анімації. Всього їх буде близько 15. там ми будемо презентувати успішні українські кейси, типу Мавки та Пса Патрона.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір