Хто розумніший на ЗНО та НМТ: фастівські ліцеїсти позмагалися з черкаськими у вікторині "Ліс рук"

У четвертому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні Фастівського академічного ліцею №9 та Черкаського фізико-математичного ліцею. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Допоміг визначити переможця ведучий вікторини Максим Узол.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали,
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали,
  • "Коронна тема" — 10 балів.

У 2020 році Фастівський академічний ліцей №9 отримав відзнаку "Лідер освіти Київщини". Протягом 11 років у ньому реалізується науково-педагогічний проєкт "Інтелект України". Ліцеїсти успішно представляють свій заклад на учнівських олімпіадах. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: майбутня архітекторка Наталія, володар синього поясу з бразильського джиу-джитсу і переможець Чемпіонату України Ярослав, майбутня вчителька та репетиторка Софія, поетеса Анастасія, фанатка детективів та майбутня суддя Софія.

У 2021 році Черкаський фізико-математичний ліцей входив у трійку найкращих шкіл України за результатами ЗНО. Два випускники цього навчального закладу стали найкращими юними фізиками світу. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: призерка олімпіад з програмування та правознавства Тетяна, відмінник та перфекціоніст Ілля, авторка видання еко-казки за підтримки ЮНЕСКО та майбутня лікарка-кардіохірург Віолетта, майбутній науковець у галузі ядерної фізики Андрій, спікер школи та майбутній нейрохірург Єгор.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали на прості питання, на кшталт: скільки передніх крил у махаона? На узбережжі якого океану розташований Кот-д'Івуар? Що спільного між вапняком, гіпсом, алебастром і мармуром? Якого роду іменник "тюль"? Який хімічний елемент спершу був відкритий на Сонці, а вже потім — на Землі? У цьому раунді перемогу здобули випускники Черкаського фізико-математичного ліцею, відповівши правильно на сім питань.

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Випускники обох ліцеїв вгадали однакову кількість слів (4), а тому кожна команда отримала по 2 бали.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання з фізики. На столах команд з'явилися батарейка, лінійка, ручка, ізольований дріт, пасатижі, цвях та олівець. Відомий закарпатський вчитель фізики Роман Машко попросив учнів створити з цих предметів магніт. Вихідці з Черкаського фізико-математичного ліцею з цим завданням впоралися першими, у той час як їх опоненти навіть не наблизилися до правильної відповіді. Для створення магніта черкасці використали батарейку, дріт та цвях.

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Анастасії з Фастівського академічного ліцею №9 та Єгору з Черкаського фізико-математичного ліцею довелося по черзі за одну хвилину дати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Анастасія обійшла опонента на два бали (6:4), чим принесла своєму навчальному закладу перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: українська література, право, математика, фізика, біологія, зарубіжна література, всесвітня історія, українська мова. Під кожною з них — одне питання, на яке за 30 секунд команді треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. Деякі з питань:

  • Визначити кількість граней трикутної призми?
  • В якому місті відбувається дія комедії "Мина Мазайло" Миколи Куліша?
  • Яке поле з'являється навкруги будь-якого предмета?
  • Яка структура Конституції України?

Випускники Черкаського фізико-математичного ліцею дали більше правильних відповідей у цьому раунді, завдяки чому додали до свого рахунку 10 балів. За підсумками всієї гри саме вони здобули перемогу у вікторині "Ліс рук".

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Медіа-партнери
Прямий ефір