Про глядачів, які не сміються, економію під час турів та сварки: "ВЕТЕРАНИ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК" у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

"ВЕТЕРАНИ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК". Фото: kanaldim.tv

Колись "ВЕТЕРАНИ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК" були учасниками "Ліги Сміху", а тепер хлопці мають потужний YouTube-канал із майже 300 000 підписниками. Артем Дамніцкий, Влад Куран і Олександр Венедчук разом із Ігорем Ласточкіним з весни 2022 року дали неймовірну кількість концертів-імпровізацій, весь прибуток із яких спрямували на потреби сил оборони.

Напередодні свого великого виступу в Києві 12 жовтня "ВЕТЕРАНИ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК" завітали у гості до "Тихого вечора з Оленою Кравець". Гумористи розповіли про найбільш популярні і дивні запити під час імпровізацій, про глядачів, які не сміються, про економію під час турів та сварки між собою.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Імпровізації про какашку в туалеті та чупакабру в ліфті

— Я так вами пишаюсь! Мені приємно спостерігати за вашим зростанням і розвитком, за тим, що у вас не закінчуються формати. Ви вигадуєте і вигадуєте. Скільки вже маєте таких, що запустилися?

Дамніцкий: Рахувати разом із тими, які ми вже поховали? Чи лише живі?

Венедчук: Бо так виходить, що тільки два.

Дамніцкий: Ну, чотири формально.

— Якщо прочитати їх назви, то виглядає, як етапи Курана: "Пацанський блог", "Чемпіонат світу з історій", "Запой", "Синька — зло", "Похудейшн" і потім криза середнього віку — "Вікторина".

Дамніцкий: Це "пасхалка", яку ви розгадали. Дякую.

— І ще у вас є концерти-імпровізації. 12 жовтня у Центрі культури та мистецтв НАУ відбудеться саме такий. У вас є номер, де ви просите людей із залу запропонувати місце і людину, а потім з цього робите сценку — розганяєте новий скетч. Які найпоширеніші місця і людей вам зараз накидують?

Венедчук: В залежності від часу, по актуальності. 

Куран: Депутати, Зеленський, Залужний.

Дамніцкий: Буданов. Але є глобальний лідер, який часом на нас ображається через те, що його просять, — Стас Боклан. Його загадують у кожному місті. Потім йому скидають відео і він: "Ну, пацани, ну як так?".

Куран: На початку повномасштабного вторгнення був популярний Арестович (Олексій Арестович, колишній радник Офісу президента України, — ред.). Зараз його не просять вже.

Венедчук: Цікаво, чому.

Куран: А так, по актуальності. Щойно хтось зашкварився, так і… Остапчук якось був кожен день.

Дамніцкий: Поворознюка (Олександр Поворознюк, політик, аграрій, президент ФК "Інгулець" та автор відомої фрази "Вова, *баш їх, б*ть",  — ред.) спочатку просили часто, зараз уже відійшов. Часто просять мера міста, в якому виступаємо, ае адміністрація Будинку культури тоді нас просить не чіпати його, бо це може бути їх останній концерт. Але людей не зупинити.

Куран: "Давайте мера!" — "А він у вас хороший?" — "Нєєє". І мать-перемать.

Венедчук: Ще Степан Гіга (співак, Заслужений артист України, — ред.).

Куран: А ще була какашка в туалеті, чупакабра в ліфті. Це було на початку нашої творчості. А так, кожен раз ідуть якісь стандартні і хтось один випадає. Буває огірок у стриптиз-клубі. Всяке буває.

Венедчук: Вже дійшло до піпідастра. Ми піпідастр показували. Це штучка, щоб прибирати пилюку — я погуглив.

Куран: Так, це не болячка. Це така палка з різнокольоровою кучерявою штукою на кінці.

— Я навіть не знала, що це називається піпідастром.

Дамніцкий: "Тихий вечір" — дуже просвітницьке шоу, зафіксуйте собі. Коли глядачі вигукують щось, і ми беремо саму цю тему, то їх розпирає. Підходять після концерту, щоб сказати, що це ми ж її варіант вибрали.

Про людей, які не сміються

— Чи є у вас у кожному місті така людина, яка купує квиток у перший ряд і не сміється? Я пам'ятаю таких ще з часів "Кварталу".

Куран: Це моя проблема. Я завжди вибираю якогось діда, ловлю його поглядом і дивлюсь. Не на людей, які сміються, а на нього.

— Це ти про Стаса Боклана?

Куран: О, все, чекай на дзвінок.

Дамніцкий: А є й такі, що під час концерту не сміються, але після підходять і кажуть, як же смішно їм було.

Куран: Ще тяжко, коли приходять люди, які не розуміють, що таке імпровізація, і чекають наші номери. Було таке, що ми там щось розганяємо, аж ось встає чоловік і каже: "Та коли вже буде пісня ваша? І номер оцей? Скільки можна балакати, показуйте!". При тому, що вже минула година концерту.

Дамніцкий: Найжорсткіша була жіночка 70+, яка купила квиток, щоб увесь концерт кричати: "Ласточкін, де президент?". Вона потім затикалася на хвилин п'ять, а коли адміни від неї відходили, вона знову: "Ласточкін, де президент?". Вона нам, звісно, цим контент зробила.

Венедчук: Найсмішніше — ми лише в кінці зрозуміли, що це бабушка. Я думав, що це чи дитина, чи бухий мужик.

Дамніцкий: А я думав, що дід.

Венедчук: А потім нам показали фотку, і ми прозріли. Це бабушка у вигорілій кепці з написом Coca Cola.

Артем Дамніцкий і Олександр Венедчук. Фото: kanaldim.tv

Економія під час туру на райдері та готелях

— А хто до вас після концертів приходить у гримерку? З квітами, подарунками.

Куран: Ми стараємся, щоб ніхто. Ми заходимо і закриваємося одразу, бо ми — бюджетний колектив, у нас немає автобуса з охороною.

Дамніцкий: Часто в містах заходять організатори, які нам допомагали. А  в нас на столі лежать, наприклад, чотири банани і стоїть чотири пляшки води. І вони такі: "Так, стоп. А де суші? Де алкоголь?". Вони дивуються, що ми даємо концерти без якихось розкошей.

Венедчук: При чому банани ще з першого міста туру їздять.

— Ваша економія під час турів стосується не лише цього умовного райдеру, а й місць, у яких ви живете. Що це за місця?

Дамніцкий: Є легендарна історія про готель під Луцьком.

Куран: Це топове місце, де ми жили. Там коти напісяли Ласточкіну в кросівки.

Венедчук: Просто це готель, у якому всюди ходять коти.

Дамніцкий: Ще в прикольному місці ми були у Кривому Розі. Коли ми заселялися, нам потрібно було десь декілька годин побути, тож нас запросили в картинну галерею. А вона у тотальній промзоні за одним із страшних заборів.

Куран: Я там навіть у душ сходив. Мені сказали, що є душ, запропонували.

— Кривий Ріг — місто контрастів.

Дамніцкий: Я якось на вокзалі в Полтаві домовився за вахтеркою. Нам через комендантську годину треба було там чекати від'їзду. Сказали, що ми можем і не спіймати таксі в такий час. Тож я домовився з вахтеркою, дав їй якихось 100 гривень, за що нам дозволили посидіти в її кабінеті. У неї чайник, довгий диван.

Куран: Це після концерту таке було. Знаєте, на вокзалі є кімната, в яку хтось із працівників заходить і зникає. І ось там ми були. Це дуже прикольне місце.

Венедчук: Там настільки автентично, що на стіні висів календарик на 2011 рік.

Дамніцкий: Так він підходить на 2023 рік, бо минуло ж 12 років. Там все співпадає.

— "Тихий вечір" — таки освітня програма.

Сварки між собою

— Ви завжди втрьох і відчуваєтеся як єдиний організм, але ж сварки бувають? Як вони виглядають?

Куран: Різко. Зразу, бах, накричали, поговорили, поматюкалися і закінчили діалог.

Дамніцкий: Це як та сварка (укр. зварювання, — ред.), на яку нам в дитинстві казали не дивитися.

Куран:  Нас рятує те, що ми, в принципі, не спілкуємося. Ми майже постійно разом, тому коли я бачу дім, своє ліжечко, то мені так добре. Коли ми були в "Лізі Сміху", то день без один одного був раєм. Бо я бачив когось іншого, окрім цих двох.

Дамніцкий: Бо ми о восьмій ранку збиралися і о восьмій вечора роз'їжджалися. Як на роботу ходили. І так щодня.

Куран: Тому ми намагаємося віддалятися один від одного зараз, щоб не набриднути.

Венедчук: Я ось навіть на вашому дивані він нього (від Влада Курана, — ред.) максимально далеко сів.

Куран: Бувало ми сидимо в мене вдома, навколо — пакети від їжі, фаст-фуду, а ми їли добре тоді! Вони йшли десь о дев'ятій вечора, я розгрібав сміття з ліжка і лягав у тому, в чому був. А о шостій ранку вони мені знову дзвонять у двері. Я встаю і в тому ж одязі йду відкривати.

Венедчук: Дивно, що сміття завжди було більше, ніж ми купували їжі в магазині. Я не розумію. Ти купив їжу, приніс в пакетику до Курана, поїв, а оті шкарлупки і судочки не влазять потім назад у пакет.

Куран: Судочки розширюються, коли ти їх відкриваєш.

— Хлопці, ви зараз дуже щільно представлені на українському YouTube, а це така спільнота, з якою треба бути дуже обережною. Треба зважувати кожне слово, бо в коментарях іноді прилітає. Я не знаю людей, які б щось робили в YouTube, а їм не прилітало. Вам прилітає?

Куран: Нещодавно у нас вийшов випуск "Синька — зло", і я там трішки не допиваю, бо тяжка передача (Під час шоу учасники за 1 годину намагаються виконати просте завдання, але кожні 5 хвилин їм потрібно випивати. Під алкоголю прості завдання стають не такими вже й простими, — ред.). Це важко, але ми стараємось. Людей 10 в коментарях: "Він не допиває! Халтура на передачі". Та навпаки пишайтеся мною, що я не так багато цього всього п'ю.

— Відповідаєте на коментарі?

Дамніцкий: Так, я читаю коментарі. Ми відповідаємо перші дві-три години після публікації відео. На якісь реальні питання про те, чим людина цікавиться і про що не дізнається нізвідки, окрім як від нас, відповідаємо. Ми тримаємо прямий зв'язок з людьми. Думаю, їх це підкуповує — можна запитати у креатора те, що хочеш.

— Ваші родичі дивляться ваші проєкти? 

Куран: Це було. Навіть коли ми вперше потрапили в "Лігу Сміху", мені казали: "О, Влад, так, все ж  таки ти молодець. Тепер я розумію, чому ти стільки ночей не спав". А потім щойно ми вилітаємо з програми: "Ні, синку, давай закінчуй це. Не твоє. Шукай іншу роботу".

Наостанок команда "Тихого вечора" підготувала для гостей гру "Це ж цей — як його". У ній "ВЕТЕРАНАМ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК" та Олені Кравець по черзі потрібно було без слів, за допомогою жестів, пояснити назви телепрограм 90-х: "Шанс", "Шоу довгоносиків", "Шиканемо", "Без табу", "Галопом по Європах", "Золотий гусак", "Територія А". На кожну назву — 30 секунд.

Гостями 24-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: блогер Влад Шевченко, "ВЕТЕРАНИ КОСМІЧНИХ ВІЙСЬК", а також інтригуюча рубрика "Шо там по" від Данила Білого. Музичні гості — муза романтики Darisha та ADAM.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 42 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 23.09.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір