10-річна українка у Кельні написала книгу для дітей-біженців

Катерина Терещенко. Скриншот: www.kanaldim.tv

10-річна Катя Терещенко написала книгу українською та німецькою мовами, щоб надихнути дітей-біженців. У своїй книжці українка розповіла історію про симпатичного бабака Антона, дім якого під загрозою знищення. Це розповідь про сміливість і незламність, аби підтримати усіх дітей, які вимушені були залишити рідний дім. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Їй лише 10 років. Такий юний вік — не завадив дівчинці написати дитячу книжку українською та німецькою мовами. З початком повномасштабного вторгнення Катя Терещенко разом з мамою переїхали з Києва до Кельна. За цей час вона чудово вивчила німецьку мову. Історія, яку маленька українка розповіла у своїй книжці про симпатичного бабака, на ім'я Антон. Він живе в Альпах. Його домівка під загрозою знищення через надмірну цікавість туристів та велику автомобільну дорогу поряд. Аби врятувати рідні гори, Антон звернувся за допомогою до інших звірів, але вони не відгукнулися на прохання бабака. Отож Антону довелося діяти самотужки. 

"Ця книжка про сміливість почати все заново та не зламатися. Бабак Антон викопав тунель під дорогою, і машини більше не могли потрапити до Альп", — розповіла Катя Терещенко.

Ілюстрації до книжки, яку Катя назвала "Антон копає", намалювала художниця Олеся Польова. Олеся родом із Запоріжжя, нині мешкає в Кельні разом з донькою і внучкою. Мама Каті Світлана до початку повномасштабного вторгнення працювала в Києві агентом з нерухомості. Зараз жінка сподівається, що знайде таку ж роботу і в Кельні. Світлані та Каті дуже подобається Німеччина та гостинність, з якою їх зустріли в чужій країні. Світлана говорить, що ідею створити книжку на підтримку для всіх дітей біженців Каті підказав пастор Вольфганг Фей. Він же люб'язно надає українській родині для проживання свій будинок. Проте мама та донька весь час думають, як повернутися в Україну. 

"Більша частина мого життя там, в Києві. Мої друзі, моя родина. Я дуже хочу додому, але також я хочу бути в безпеці. Тому думаю, що зараз краще бути в Німеччині", — резюмувала маленька українка.

Наразі українсько-німецька книжечка про бабака Антона набула у спільноті Кельна такої популярності, що багато дітей біженців з інших країн почали звертатися з проханням розповісти історію дівчинки. На думку психологів, у такий креативний спосіб діти найкраще позбавляються сумних думок про рідну домівку і адаптуються у чужій країні. 

Читайте також: Навчає дітей бачити красу: українська переселенка відкрила художню студію в Румунії

Прямий ефір