Після загибелі птахів: аграріям заборонять застосовувати бродіфакум поблизу заповідника "Асканія Нова"

Гибель птиц в "Аскания Нова". Фото: kanaldom.tv

Причиною загибелі в Херсонській області понад 2350 птахів стало застосування на сільськогосподарських полях для боротьби з гризунами препарату на основі бродіфакуму. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир.

Він зазначив, що загибель птахів отримала великий резонанс не тільки в Україні, але й у світі.

"Бо це перелітні птахи, їх в нашій області загинуло понад 2350 особин. У цьому напрямі ми працювали з Міністерством екології та з Мінагрополітики. Ми звернулися до них і отримали відповідь, що на полях застосовувався препарат, як виявилося після експертизи, на основі бродіфакуму", — повідомив Козир.

Зараз від Мінекології та Мінагрополітики є заборона на використання цього препарату в 40-кілометровій зоні навколо "Асканія Нова".

"Зараз ми отримуємо підтвердження від Міністерства юстиції. Це буде нормативний акт, який заборонятиме його використання", — додав голова Херсонської ОДА.

На майбутнє аграріям для боротьби з гризунами рекомендуватимуть використовувати інші препарати, зокрема, органічні.

"Ми збирали аграріїв, з ними проговорювали, це питання на контролі. Зараз це все минуло. Але все одно ми чекаємо осені — коли знову почнеться обробка полів, і щоб не допустити повторення з загибеллю птахів", — наголосив Козир.

Повна версія інтерв'ю: Дороги, трансплантологія та КПВВ: "Неофициальный разговор" із очільником Херсонської області Сергієм Козирем

Нагадаємо, починаючи з січня на території біосферного заповідника "Асканія Нова" та полях сільгосппризначення в Каховському районі загинули 2236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених до Червоної книги України. За цими фактами поліція почала низку кримінальних проваджень.

Прямий ефір