Понад 117 тисяч українців захворіли на COVID-19, грип та ГРВІ за тиждень, — МОЗ

З 20 до 26 квітня на грип, COVID-19 та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 117 558 людей, з них — 46 420 дорослих і 71 138 дітей. Серед зафіксованих випадків 80 припадає на коронавірус. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ), інформує “Дім”.
Медики госпіталізували 2 638 пацієнтів, серед яких 1 558 — діти. Наразі в усіх регіонах показники захворюваності відповідають фоновому рівню інтенсивності.
Загалом від початку епідемічного сезону, з 29 вересня 2025 року до 26 квітня 2026 року, на ГРВІ в Україні перехворіло понад 3,9 млн людей. Це на 8,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Також за цей час зареєстровано 21 934 випадки COVID-19.
У період епідемічного сезону медики рекомендують:
- регулярно мити руки;
- використовувати антисептики;
- дотримуватися принципів збалансованого харчування;
- провітрювати приміщення;
- уникати місць масового скупчення людей;
- у разі появи симптомів застуди залишатися вдома.
Також важливою складовою профілактики залишається вакцинація проти COVID-19, яка в Україні є безоплатною.
“У разі появи симптомів, таких як ломота у м’язах і суглобах, біль у горлі, підвищена температура тіла, тобто 38°C і вище, кашель або головний біль, слід звернутися до лікаря. Важливо пам’ятати, що лише медичний фахівець може призначити необхідне лікування, тому варто дотримуватися його рекомендацій і уникати самолікування”, — зазначили в МОЗ.
Читайте також: Чи пов’язана анемія з ризиком розвитку деменції — результати дослідження
Нагадаємо, за попередній тиждень, з 13 березня до 19 квітня на грип, COVID-19 та інші гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли 109 172 людини.














