Чи пов’язана анемія з ризиком розвитку деменції — результати дослідження

Результати дослідження вказують на те, що у людей з анемією частіше фіксують підвищений рівень біомаркерів хвороби Альцгеймера в крові, а також у них з часом може зростати ризик розвитку когнітивного погіршення. Про це йдеться в матеріалі Medical News Today, інформує "Дім".
Науковці проаналізували дані понад 2,2 тисячі дорослих. Таким чином вони виявили, що учасники з анемією мали вищі показники біомаркерів, пов’язаних із хворобою Альцгеймера.
“У довгостроковій перспективі було помічено, що анемія пов'язана з вищим ризиком розвитку деменції. Найвищий ризик спостерігався у тих учасників, які мали одночасно і анемію, і високий рівень біомаркерів хвороби Альцгеймера”, — йдеться в матеріалі дослідження.
Науковці припускають, що оскільки анемію легко виявити за допомогою звичайного аналізу крові й вона часто піддається лікуванню, це може стати потенційною ціллю для стратегій профілактики деменції.
"Анемія не повинна сприйматися як випадкова проблема у пацієнтів з ризиком когнітивного погіршення. Це клінічно важливий сигнал, який доповнює загальну картину здоров'я мозку", — зазначив доктор Дунг Трінь.
Водночас дослідники наголошують, що анемія не є прямою ознакою хвороби Альцгеймера. Це радше один із факторів, який потребує уваги лікарів при оцінці стану літніх людей.
Читайте також: Проста вправа сидячи допомагає контролювати рівень цукру — що радять експерти














