"Погляд крізь час": у Києві відкрилась виставка художника Валерія Франчука

Валерій Франчук. Фото: mcip.gov.ua

У Києві відкрилася персональна виставка народного художника України Валерія Франчука "Погляд крізь час". Захід проходить у Національному музеї літератури України, повідомляє "Дім" з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики.

Виставка є діалогом митця і глядача, своєрідним запрошенням у неймовірний світ художника, де відкриваються краса природи та особливість метушливих міст, які під пензлем митця перетворюються на справжні острівці спокою і затишку.

"Масштабність художнього мислення виливається у неповторні триптихи — на полотні зображені мальви-обереги та тендітні кульбабки, як відображення сонця і всепереможності світла", — кажуть у міністерстві.

Валерій Франчук є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії імені Василя Стуса. У його творчому доробку — понад 6000 художніх творів, більш як 700 графічних робіт. Картини митця зберігаються в музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу.

У творчості Франчука гостро резонують трагічні події історії українського народу: війни й голодомор. Через свої картини художник закликає не забувати власну історію, тримати та передавати весь глибинний пласт пам'яті. Водночас метою саме цієї виставки є "умиротворення душі, розкриття світу самої людини, яка має розчинитися в природі, в красі рідного краю".

Читайте також: У Львові триває міжнародна виставка "Пам'яті тої, що пам'ятає"

Медіа-партнери
Прямий ефір