Під час окупації Херсона знімала TikTok і пережила три обшуки: історія вчительки Любові Білецької

Викладачка Любов Білецька під час окупації Херсона фіксувала в соцмережі наслідки дій російських загарбників. У її будинку тричі проводили обшуки. Любов дочекалася звільнення міста. Але після цього все-таки виїхала до Миколаєва, оскільки наближалися пологи первістка. У Миколаєві Любов відкрила центр розвитку "СолоМія" для дітей з особливими потребами. Про це вона розповіла в проєкті "Міста" телеканалу "Дім".
До війни Любов Білецька працювала вчителькою у гімназії №1 у Херсоні, але рівень зарплати був недостатнім, і жінка зважилася відкрити свій перший центр інтелектуального розвитку дитини Intelligent Kids.
"Я в той час також працювала в школі ментальної арифметики "Соробан". До мене додому вже ходили діти на заняття. І якось ми з чоловіком проходили повз приміщення, в якому проходили курси англійської мови. Ми зайшли, там був один вільний кабінет на 30 кв. метрів. Ми позичили 15 тисяч гривень і купили стіл, шафу, стільці — і все, на цьому почалася історія нашого дитячого центру Intelligent Kids", — згадує Любов.

Почалася повномасштабна війна. 3 березня росіяни захопили Херсон. Любов з чоловіком залишалися в місті. У перші місяці, природно, їхній навчальний центр був закритий. Коли в місті стало спокійніше щодо обстрілів, Intelligent Kids почав поступово відновлювати роботу. У центрі займалися діти, сім'ї яких на той момент залишалися в Херсоні.
"Ми працювали із закритими ролетами, тому що по Херсону їздили окупанти і змушували всіх переоформлюватися за російськими вимогами. Ми не хотіли цього робити. Тому працювали тихо, із закритими ролетами. Паралельно почали роздавати дитячі речі, коляски з нашого магазину — так почалася волонтерська діяльність", — зазначила Любов.
У вільний час жінка ходила по місту і знімала для свого TikTok відео про наслідки окупації Херсона. На центральному ринку Любов зняла, як люди в російській військовій формі з кожної торгової точки збирали данину.
"Мені написали повідомлення, що мої дані передані до військової окупаційної комендатури. Потім був перший обшук. Він пройшов, так скажімо, в легкому форматі. Потім був другий. Найскладнішим був третій обшук. Так вийшло, що я тоді затрималася на роботі, а тато і чоловік поїхали додому. І до нас додому приїхали буряти. Вони були найжорстокішими в усіх планах. У нас у всіх було по два телефони — один для зв'язку в окупації, а один — з нашими українськими новинами, з усім. І вони вимагали віддати справжні телефони, щоб перевірити, з ким ми зв'язувалися. Чоловікові сказали: "Не віддаси — поїдеш "на підвал". Чоловік дістав телефон, віддав", — розповіла вона.
Кожен раз, коли в місті ставало гірше, Любов пропонувала чоловікові виїхати. У них давно наготові стояли зібрані сумки, але подружжя відтягувало момент виїзду.
"Херсонці мене зрозуміють — ми всі чекали наших. Й [11 листопада 2022 року] ми дочекалися. Пам'ятаю, як зараз, ми поїхали на оптову базу шукати памперси, щоб роздати матусям. Приїхали на ринок і побачили першу машину з нашими прапорами. Коли повернулися додому, наші хлопці приїхали до нас у приватний сектор. До нас з'їхалися всі друзі, які залишалися в місті. Ми наліпили величезну кількість пельменів і годували наших хлопців. Вся дорога була встелена столами. Всі, хто звільняв наш Херсон, — це просто неймовірні люди", — зазначила вона.

У липні 2023 року Любов з чоловіком переїхала до Миколаєва, бо настав час народжувати. А незадовго до цього був приліт до херсонського пологового будинку, тому подружжя вирішило не ризикувати.
"Миколаїв — тому що я народилася в Миколаївській області, у Новоодеському районі. Я прожила тут до 2012 року. Я люблю Миколаїв, люблю людей, які нас тут прийняли. Через соцмережі я знайшла нам будинок. Ми живемо на дуже вигідних умовах — тільки за комунальні послуги", — поділилася жінка.
У Миколаєві Любов відкрила центр дитячого розвитку "СолоМія". Неподалік від їхнього будинку здавалося в оренду приміщення, вона зайшла, все підходило. Щобільше, власник дав можливість перші три місяці працювати на благодійних засадах.
"У нас навчаються діти з особливими потребами. Це діти з аутизмом, когнітивними порушеннями, затримкою розвитку — психологічного, фізичного. Також у нас є діти з ДЦП. У нас працюють класні фахівці, тому нам вдається знайти спільну мову з усіма дітьми, які до нас приходять і мають певні діагнози", — поділилася Любов.
Зараз у центрі за інклюзивним напрямком навчається 27 дітей. Також діють інші напрямки: школа іноземних мов для дітей (тут зараз займаються 72 дитини), дитячий садок неповного дня (5 діточок). Особливо затребувані заняття з логопедом, на ту ж постановку звуку "р" ходять не тільки малюки, а й 14-річні підлітки.



"Чесно, я не можу прийняти ту ситуацію, яка відбувається в Херсоні. Я хочу бачити Херсон колишнім — зеленим, красивим, повним людей і дітей, весь у квітах. Новини з Херсона вводять мене в депресію. Я хочу, щоб місто було таким, як раніше. Хочу, щоб кожен херсонець повернувся додому. І я дуже хочу додому", — резюмувала Любов Білецька.

Читайте також: Місто поранено, але воно тримається: Ольга Харлан відвідала рідний Миколаїв














