Близько 4 млн громадян України додатково мають іноземне громадянство, — Дунда

Паспорт громадянина України Фото: info-ovir.com

Навіть після ухвалення норм про множинне громадянство Україна реагуватиме щодо своїх громадян лише на українське громадянство. Про це сьогодні, 3 грудня, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив народний депутат, фракція "Слуга народу" Олег Дунда.

"На сьогодні в Україні за приблизними оцінними підрахунками десь 4 млн громадян мають уже іноземне громадянство. Два, три, чотири громадянства — не має значення", — заявив він.

Але в Україні питання про іноземне громадянство не врегульоване, як і в деяких інших європейських державах.

"У багатьох країн Євросоюзу така сама ситуація. Наприклад, в Австрії така ж історія з відсутністю урегульованості цього питання. І вони теж думають, як це відрегулювати", — навів приклад Дунда.

Для врегулювання питання множинного громадянства для України достатньо законодавчих та нормативно-правових актів, а зміни до Конституції не потрібні.

"У внесенні змін до Конституції нема потреби... Конституція не забороняє регулювання множинного громадянства — заборону або дозвіл на нього. Жодних обмежень із цього приводу в Конституції немає", — додав нардеп.

При цьому не має значення паспорта скількох країн ще має громадянин України, Україна визнає за ним лише українське громадянство. Цю ж норму планують залишити й надалі.

"Стаття 4 чинного закону про громадянство каже, що у відносинах з Україною наша країна визнає лише українське громадянство. Жодних інших громадянств вона не визнає. Тобто ви можете мати 3-4 паспорти інших країн. Але Україна реагуватиме лише на паспорт України, більше ні на який. І будь-які законопроєкти щодо громадянства передбачають ту саму норму. Тобто в цьому плані нічого не змінитися", — наголосив Дунда.

Читайте також: Наявність у себе американського громадянства спростував Арахамія (ВІДЕО)

Нагадаємо, Володимир Зеленський 1 грудня вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство для українців за кордоном.

Президент пропонує, щоб громадянство України надавали у випадках народження в Україні, внаслідок прийняття чи відновлення у громадянстві, усиновлення та з інших підстав, передбачених міжнародними договорами.

До громадянства України не приймають тих, хто скоїв злочин проти людства, засуджений за скоєння тяжкого злочину, і тих, чиї дії утворюють загрозу нацбезпеці України.

Також пропонується, щоб депутати, політики, претенденти на посади з доступом до держтаємниці та керівники стратегічних держоб'єктів зазначали у декларації наявність громадянства інших країн. А за приховування цієї інформації — несли кримінальну відповідальність.

Читайте такожЧому Україна не може ввести подвійне громадянство, пояснив Зеленський (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір