"Ноосфера" успішно доставила українську та мексиканську експедиції на станцію "Вернадського" (ФОТО)

Український криголам "Ноосфера" прибув до антарктичної станції "Академік Вернадський", доставивши команду сезонної української експедиції та учасників першої мексиканської антарктичної місії. Про це повідомляє "Дім" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
У НАНЦ розповіли, що перехід від Пунта-Аренаса (Чилі) до станції тривав п’ять днів, а зазвичай неспокійна протока Дрейка цього разу була відносно тихою.

"Рухаємося, як по ідеальному автобану: жодних перешкод — тільки швидкість і простір", — так описав перетин Дрейка геофізик Юрій Отруба.
Юрій Отруба увійшов до наукової групи українського сезонного загону, до якої також входять біологи, геологи та океанографи. Команда проводитиме відбір зразків у різних середовищах і налаштовуватиме нове наукове обладнання.
Інша частина "сезону" — це технічні фахівці, відповідальні за невідкладні ремонтні роботи на станції "Академік Вернадський".
До складу мексиканської експедиції, що прибула разом із ними, входять четверо геологів.




“Спільно з нашими вченими вони відбиратимуть проби гірських порід як на суші — з островів навколо станції, так і з дна Південного океану. Це потрібно для реконструкції палеобіогеографічних і палеокліматичних умов та кліматичних коливань в океані”, — пояснили українські полярники.
Окрім доставки експедицій, "Ноосфера" забезпечувала проведення досліджень на шляху до станції.
Зокрема, українські океанографи вперше запустили в океан системи багатопроменевого ехолоту для зчитування поверхні дна на глибинах до 12 км з роздільною здатністю до 25 см на піксель. Також ехолот "бачить" до 500 м під дном.


"Це очі для наших геологічних морських робіт", — зазначили вчені.
Далі планується розвантаження судна, а також початок нових напрямів робіт на станції.
Читайте також: Перші пінгвінята біля "Вернадського": полярники зафільмували спілкування з батьками (ВІДЕО)
Нагадаємо, що п’ятий антарктичний сезон "Ноосфери" почався в середині жовтня цього року. Судно вже встигло доставити вантажі та експедицію до польської станції "Арцтовський".
Читайте також: Неначе скульптура вкрита білим простирадлом: незвичний айсберг показали українські полярники (ВІДЕО)














