Немає такого міжнародного суду, який може притягнути Путіна і його оточення до відповідальності, — лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук 

Олександра Матвійчук. Фото: kanaldim.tv

У 2022 році український Центр громадянських свобод отримав Нобелівську премію миру. Представники цієї правозахисної організації зокрема закликають реформувати ООН та створити міжнародний трибунал для Путіна. У програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" голова Центру Олександра Матвійчук пояснила, що робити, якщо у світі поки немає такого міжнародного суду, який може притягнути Путіна і його оточення до відповідальності.

"Немає такого міжнародного суду, який може притягнути Путіна і його оточення до відповідальності за злочини. Ось цей суд, спеціальний трибунал по агресії, нам необхідно створити", — каже правозахисниця.

За її словами, другою проблемою є те, що людство звикло, що під час масових порушень прав людини, наприклад під час війни, велика кількість людей залишається без права і шансу на справедливість. 

"Це необхідно змінити у ХХІ столітті, коли ми маємо доступ до супутникових знімків, коли такі організації, як Bellingcat відтворюють події навіть без присутності на самому місці подій. Нам треба змінити свій стиль мислення. Бо якщо ми говоримо, що життя кожної людини має значення, то необхідно створити таку архітектуру правосуддя, щоб це гасло стало реальною практикою", — пояснює Олександра Матвійчук.

Голова Центру громадянських свобод впевнена, що це можливо. Необхідно застосувати механізм універсальної юрисдикції в різних країнах, переформатувати роботу слідчої групи, яка утворена різними країнами разом із Євроюстом, внести зміни до національного законодавства, щоб ефективніше розслідувати і притягувати до відповідальності російських воєнних злочинців. Але перед цим ми маємо повірити, що це досяжно.

Повна версія інтерв'ю: Про трибунал над Путіним, воєнні злочини та Нобелівську премію миру: голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук — гостя "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Нагадаємо, гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: міністр освіти і науки Оксен Лісовий, голова Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук та артист, вчитель-блогер англійської мови TUMAZAR. Музична гостя — Марія Квітка.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 38 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 26.08.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір