"Не розуміють, що таке війна": МОК надав рекомендації щодо участі російських та білоруських спортсменів у змаганнях

Олімпійський прапор. Фото: olympics.com

Всесвітній олімпійський рух переживає кризу, до якої призвели брехливість, лицемірство та боягузтво — це стосується керівних органів руху. Такі риси вже не приховують навіть впродовж виконкому Міжнародного олімпійського комітету, де розбиралися із бажанням повернути росіянам та білорусам право участі в Іграх. Детальніше про рекомендації МОК щодо російських та білоруських спортсменів розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".  

МОК видав новий список рекомендацій

  • спортсмени з паспортами Росії та Білорусі мають змагатися лише як індивідуальні нейтральні атлети;
  • команди змагатися не можуть;
  • спортсмени, що активно підтримують війну проти України, змагатися не можуть. Це стосується також і тренерів, і персоналу;
  • атлети, що уклали контракт та перебувають у Збройних силах чи МВС Росії та Білорусі, змагатися не можуть;
  • усі атлети, що отримали допуск, мають дотримуватися антидопінгових правил;
  • санкції щодо осіб, відповідальних за війну проти України, є чинними та незмінними.

Ці рекомендації передають міжнародним федераціям з видів спорту — рішення про повернення на великі змагання будуть ухвалювати вони. МОК повернеться до розгляду про допуск безпосередньо на Ігри пізніше, і спиратиметься на досвід інших, фактично переклавши відповідальність за рішення на них. 

"Я вважаю, що ми повинні ще більше об'єднатися, щоб президенти федерації, спортсмени, тренери працювали зі своїми федераціями. Багато людей в МОК не розуміють, що таке війна, що таке руйнування міста і що таке загибель цивільних людей. Ми маємо збирати інформацію, передавати федераціям, Національним олімпійським комітетам інших країн, щоб продовжити санкції", — каже голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая.

Більше спортивних новин:

Медіа-партнери
Прямий ефір