Новий виклик і "золота" відповідь: українки стали фаворитками на етапі Кубка світу з артистичного плавання

Українські синхроністки. Фото: facebook.com/ukrsynchro

Українські синхроністки, чи як офіційно слід називати представниць цього неймовірного виду спорту "майстрині артистичного плавання", є фаворитками усіх змагань, в яких беруть участь. Не стали виключенням й березневі, які були й відповідальними, й навіть революційними. Детальніше про них розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

Новий виклик для артистичного плавання взагалі та збірної України зокрема — вперше відбулися змагання за зміненими правилами. Виступ із певним коефіцієнтом оцінювали 10 суддів, а складність та артистичність уже однаково впливали на загальний результат. На першому етапі дебютного Кубка світу українська команда впоралась і здобула дві "золоті" та стільки ж "срібних" нагород. Програму досвідченої Марти Фєдіної, переможниці турніру у Канаді, судді оцінили найвище серед усіх учасниць. 

"Я не очікувала такого гарного результату, тому що головна місія для мене була — просто чисто зробити програму та подивитися, як вона взагалі виглядає: що треба буде змінити, що додати. Однак вийшло навіть краще, ніж ми очікували", — каже Марта Фєдіна. 

Сестри Марина та Владислава Алексіїви стали віцечемпіонками серед технічних дуетів та у довільній програмі. Спортсменки визнали, що змагатися за новими правилами складніше, а підсумки виступів стали непередбачуваними. 

"Ми зрозуміли, що зараз ніхто не робить якихось дуже гарних дизайнерських варіантів програм, як ми. Усі країни зараз роблять просто вит, за який найбільше ставлять балів, тому дуже багато обертів додали — це рахується за "складність". За те, що дуже артистично і синхронно робиш, не ставлять бали, порівняно з тими дівчатами, у яких вище складність", — кажуть плавчині.

Найвищий клас наша збірна показала в акробатичній програмі. Марина та Владислава Алексіїви, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко стали переможницями, випередивши японських конкуренток більш ніж на 20 балів. Відтак, на першому в історії етапу Кубка світу Україна посіла третє загальнокомандне місце. Попереду — час для вдосконалення виступів і результатів. 

Шанси на успіх ще будуть і цієї весни, і наступного літа. На етапах Кубка світу та Європейських іграх у Кракові. Саме там українки змагатимуться за ліцензії на Олімпійські ігри 2024 року.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір