Молодий американский винахідник з українським корінням допомагає Україні дронами своєї компанії

Блейк Резнік. Скриншот: kanaldim.tv

У березні 2022 року американська компанія Brinc передала першу партію дронів "Лемур" українським військовим. Їх використовують для розвідки та пошуково-рятувальних робіт. Ці безпілотники можуть працювати у цілковитій темряві, вони оснащені камерою та динаміками для передавання голосових повідомлень. Створив їх молодий винахідник Блейк Резнік. Він має українське коріння, тож одразу вирішив допомогти Україні. Більше про нього та його дрони розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Вони завжди йдуть першими та можуть виконати свою місію за лічені хвилини. Маневреність і швидкість — перевага дронів "Лемур". Безпілотні літальні апарати допомагають виконувати надскладні операції американським спецпризначенцями, а з початком повномасштабного російського вторгнення служать і Збройним силам України. У березні 2022 року американська компанія Brinc передала першу партію дронів українським бійцям, які використовують їх для розвідки та пошуково-рятувальних робіт. 

"Компанія Brinc є прикладом того, що буде створюватися в Україні через декілька років для світового ринку. Це дуже специфічний напрямок дронів — для безпекового застосування, перш за все, щоб дистанційно надавати інформацію своїм операторам про те, що бачить дрон", — розповідає експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.

Безпілотники "Лемур" можуть працювати у цілковитій темряві. Вони оснащені лідарами, камерою та динаміком для передавання голосових повідомлень, що дозволяє їм орієнтуватися у просторі і проникати всередину приміщення. За допомогою вольфрамового леза літальний апарат може розбити не лише звичайне вікно, а й загартоване скло автомобіля. Створив стартап молодий американський винахідник Блейк Резнік ще у 18-річному віці. Допомогти Україні для вундеркінда було природним рішенням, адже він має українське коріння. 

"Неймовірна сила духу та рішучість українців перед обличчям агресії вражає. Ми хочемо зробити все можливе, аби допомогти цій країні. Сьогодні ми співпрацюємо із сотнями агенств з безпеки по всьому світі. Цей інструмент корисний не лише для тактичного реагування. Він корисний для широкого спектру місій громадської безпеки. Під деякими з них ми особливо пишаємося", — каже Блейк.

Ідея створити унікальні апарати виникла у юнака після масової стрілянини в жовтні 2017 року на музичному фестивалі у Лас-Вегасі — рідному місті Блейка. Після трагедії він звернувся до правоохоронців і запропонував свою допомогу, а згодом розробив "розумні" дрони, що спроможні швидко реагувати на надзвичайні події та заснував компанію Brinc, яка нині є одним з найбільших виробників безпілотників у Сполучених Штатах Америки. 

Відтепер американська компанія виробляє ще більше безпілотників і продає їх міжнародним організаціям, які вже передають "пташки" на потреби України. Безпілотні літальні апарати — це сучасна зброя, що серйозно підсилює українські наземні війська. 

"Це війна з використанням високотехнологічного обладнання з обох сторін. Але Україна має шанс і вона це демонструє, наскільки важливим є технології для збереження українських життів", — пояснює Валерій Яковенко.

Використання дронів дає можливість передавати інформацію за лічені секунди, а також співпрацювати з артилерією на відстані за допомогою кількох кліків. Фактично, так відбуватимуться війни майбутнього, стверджують експерти. 

Україна потребує сьогодні ще більше дронів різної модифікації, адже на фронті вони іноді живуть лічені хвилини. Участь безпілотних технологій у війні надзвичайно ефективна. Це важлива зброя, що допомагає завчасно виявляти та знищувати ворога, а також рятувати життя українських захисників.

Читайте також: На благодійному забігу на підтримку захисників "Азовсталі" зібрали 450 000 гривень

Медіа-партнери
Прямий ефір