На благодійному забігу на підтримку захисників "Азовсталі" зібрали 450 000 гривень

Забіг на підтримку захисників "Азовсталі". Скриншот: kanaldim.tv

На підтримку захисників "Азовсталі" благодійний фонд YOUkraine та ГО "Жінки зі сталі" організували забіг, аби знову нагадати світові про наших героїв. Маршрут протяжністю п'ять кілометрів пролягав у місті Українка на Київщині. З усієї країни на забіг приїхали понад 200 учасників, до ініціативи долучилися також іноземці. Детальніше про подію розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

16 травня 2022 року — цей день увійде в історію України. Більше року тому із знаменитої на весь світ фортеці "Азовсталь" за наказом командування вийшли бійці полку "Азов". Майже 2500 захисників Маріуполя чотири доби полишали металургійний комбінат. На жаль, багато з них досі перебувають у російському полоні. 

На підтримку воїнів у місті Українка Київської області організували забіг. Так організатори вирішили знову нагадати світові про героїв-азовців. Аби подолати маршрут протяжністю п'ять кілометрів зібралися більше 200 учасників з усієї країни. Реєстрація відбувалася за донат 300 гривень. 

До ініціативи приєдналися також іноземні громадяни. Олександр Німан — військовий інструктор з Ізраїля. Він приїхав до України одразу після початку повномасштабного вторгнення, аби навчати українських захисників. 

"Слово "азов" на івриті означає цікаву річ — це наказова форма від дієслова "залишати" та "відпускати". І коли я в новинах чую "Путін", "Азов", "Україна", я розумію, що, напевно, сам Бог натякає на те, що Україна буде вільною", — каже Олександр Німан.

Олександр впевнений, що наші бійці рано чи пізно будуть повернуті з полону, а такі благодійні забіги додають надії матерям та рідним, що доля їхніх синів та доньок небайдужа світові. 

Не всі учасники забігу — професійні спортсмени. Спеціально для таких дистанцію скоротили з п'яти кілометрів до одного та трьох кілометрів. Дехто вийшов на маршрут навіть з дітьми та домашніми тваринами. На фініші усіх чекали солодкі подарунки. Протягом дистанції бігунів тепло та завзято підтримували родичі та друзі. Переможців забігу нагородили пам'ятними медалями. 

Під час забігу вдалося зібрати 450 000 гривень. Ці кошти підуть на реабілітацію військових. Після марафону усі гості та учасники змогли зануритися у атмосферу "Азовсталі" завдяки фотографіям. На знімках Дмитра Ореста-Козацького, які облетіли весь світ, фрагменти з життя азовців. Деякі з цих робіт можна було придбати на благодійному аукціоні.

Читайте також: 36 історій загиблих студентів внаслідок російської агресії: за кордоном показали проєкт "Невидані дипломи" 

Прямий ефір