Менше солодкого — не означає здоровіше: що показало останнє дослідження

Ілюстративне фото: pexels.com

За результатами нового клінічного дослідження, зменшення кількості солодкої їжі у раціоні не впливає на бажання її вживати та не покращує показники здоров’я. Про це повідомляє "Дім" з посиланням на Science Daily.

Міжнародна група науковців із Вагенінгенського університету (Нідерланди) та Борнмутського університету (Велика Британія) провела масштабне клінічне дослідження.

"Результати показали, що зміна рівня солодкого в раціоні, як у бік зменшення, так і збільшення, не впливає на смакові вподобання, масу тіла чи ризики розвитку захворювань", — зазначають вчені.

Протягом шести місяців дослідники не зафіксували різниці у показниках, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями та діабетом.

У дослідженні взяли участь 180 людей. 

Піддослідних розділили на три групи:

  • з високим рівнем солодкої їжі;
  • з низьким рівнем;
  • із помірним рівнем солодкості в раціоні.

Солодкість включала як продукти з цукром, так і натуральну солодку їжу та низькокалорійні підсолоджувачі.

Учасників перевіряли через один, три та шість місяців — оцінювали їхні харчові вподобання, вагу, а також аналізи крові й сечі.

За словами дослідників, результати ставлять під сумнів поширені рекомендації щодо скорочення саме солодкої їжі як способу покращення здоров’я.

"Проблема полягає не у солодкому смаку, а у споживанні цукру та загальній калорійності раціону", — повідомила одна з авторок дослідження, професорка психології Кетрін Епплтон.

Науковці наголошують, що люди мають природну схильність до солодкого, і її складно змінити лише обмеженнями.

"Крім того, багато учасників з часом поверталися до попередніх харчових звичок", — йдеться у повідомленні.

Дослідники вважають, що підходи у сфері громадського здоров’я варто переглянути. 

Замість зосередження на відмові від солодкого, доцільніше приділяти увагу:

  • зменшенню споживання цукру;
  • контролю калорійності раціону;
  • обмеженню енергетично щільних продуктів.

Водночас натурально солодкі продукти, зокрема фрукти та молочні вироби, можуть залишатися частиною здорового харчування.

Читайте також: Небезпечний трикутник: як куріння, діабет та хвороби серця руйнують організм, пояснили в ЦГЗ

Медіа-партнери
Прямий ефір