Медицина, освіта, допомога маломобільним: як уряд підтримує соціальну сферу під час НС

Юлія Свириденко. Фото: kmu.gov.ua

Держава має залишатися стійкою, а громадяни — з підтримкою, попри надзвичайну ситуацію в енергетичному секторі. Про це заявила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко за підсумками наради з профільними міністрами, інформує "Дім".

На зустрічі обговорили поточний стан інфраструктури та визначили конкретні кроки, які вже реалізуються для забезпечення роботи соціальної сфери.

Медичні заклади

Очільниця уряду наголосила, що головне завдання — не допустити зупинки жодного медичного закладу через перебої з енергопостачанням.

Міністерство охорони здоров’я спільно з обласними військовими адміністраціями (ОВА) забезпечує безперебійну та автономну роботу лікарень. Усі медзаклади мають альтернативні джерела живлення, передусім генератори. Додатково держава надає резервні генератори та пальне там, де це найбільше потрібно.

“Окремо тримаємо на контролі забезпечення ліками. Лікарні та аптеки мають необхідні запаси медикаментів, а контроль за цінами на лікарські засоби посилено”, — зазначила Свириденко.

Освіта

За її словами, в пріоритеті й безпека дітей. Тому через ситуацію в енергетиці частина закладів освіти працює дистанційно або тимчасово призупинила навчання. У Києві всі школи, крім дитячих садків, перебувають на канікулах до 1 лютого.

Міністерству освіти і науки доручено забезпечити контроль за дотриманням безумовного збереження заробітної плати педагогічним працівникам на період вимушених канікул.

“Для дітей, яких батьки не можуть залишити вдома, повинні працювати спеціальні класи з резервним живленням. Уже зараз в Києві відкрито 284 такі класи — там тепло, є світло і можливість безпечно провести день”, — поінформувала очільниця уряду.

Підтримка маломобільних людей

Особлива увага приділяється маломобільним людям та одиноким пенсіонерам.

Мінсоцполітики та ОВА отримали термінове доручення перевірити, хто з маломобільних людей і одиноких пенсіонерів потребує додаткової допомоги через холод у домівках.

“Держава забезпечує необхідні ресурси, але також розраховуємо на активну роботу місцевої влади”, — сказала Свириденко.

Соціальні заклади

На контролі уряду залишаються і соціальні установи. Уже доручено провести додаткову перевірку всіх соціальних закладів: центрів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО, переселенці), дитячих будинків сімейного типу та закладів постійного проживання.

"Усі вони мають бути з електроенергією, пальним для генераторів і гарячим харчуванням", — заявила премʼєр-міністерка.

Мобільні кухні

Для забезпечення людей гарячою їжею Держслужба з надзвичайних ситуацій розгортає мобільні кухні. У Києві вже працює 41 така кухня, ще 40 — у резерві та можуть бути залучені за потреби.

"Готуємо рішення про додаткове фінансування з резервного фонду Державного бюджету, щоб забезпечити гарячим харчуванням вразливі категорії населення, зокрема в столиці", — підсумувала Юлія Свириденко.

Читайте також: "Найскладніша ситуація — у Києві": Зеленський повідомив про перші наслідки російського обстрілу

Нагадаємо, 14 січня 2026 року в Україні запровадили надзвичайну ситуацію в енергетиці через значні пошкодження енергооб’єктів внаслідок російських обстрілів та сильні морози. У зв’язку з цим місцевій владі дозволили послабити комендантську годину, щоб люди могли дістатися вночі до пунктів незламності. Під час комендантської години також почало працювати таксі.

Медіа-партнери
Прямий ефір