Історія поранення та реабілітації "азовця" із позивним "Сід"
Остап Кошла — боєць 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" із позивним "Сід". У ближньому бою йому прострелили голову. Як "азовцю" вдалося вижити та чим його ображають цивільні, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".
Він "зловив" три кулі від росіян у ближньому бою. Одна куля влучила в голову. Остап Кошла — боєць 12-ї бригади спеціального призначення "Азов". У цивільному житті працював у магазині мобільної техніки. З початком великої війни фронт став для нього єдиною ціллю. Через молодий вік, а хлопцю на той час було 24, у мобілізації йому відмовили.
Він побачив оголошення "Азову" і подав документи. За місяць Остап проходив курс молодого бійця на полігоні. Остап переймався, що не пройде жорсткий відбір в одну з найсильніших бригад України. Та наполегливість зламала "стелю" фізичних можливостей.
За свою енергійність Остап отримав позивний "Сід". Так звали персонажа мультфільму "Льодовиковий період". 5 серпня 2023 року боєць уже був на позиціях у селі Брянському лісі. Замість страху відчував цікавість.
"Перший штурм був 23 серпня, наш взвод був на забезпеченні. Тобто подати БК, поранених забрати, помогти. Хлопці штурмували, а ми були їхньою підтримкою. Через три дні знову був штурм. Група з шістьох людей. Ми мали вирівняти лінію фронту", — пригадав боєць "Азову" Остап Кошла.
Боєць завдання виконав, але заплатив високу ціну. Поранення, після якого паралізувало один бік тіла. Снайпер тримав на мушці групу евакуації, тож бійцю з кулею в голові довелося чекати на порятунок аж сім годин.
"Мій діагноз — геміпарез правої сторони. Перші дні я не відчував повністю тіло. Я казав, що це не моє вухо, погіршився зір. Навіть зараз немає чутливості у руці, реагує інколи на температуру. Якщо я закрию очі, то не відчую, того, що зі мною можуть робити", — пояснив "азовець".
Наполегливість Остапа допомогла під час реабілітації. Попри біль, військовий самостійно ходить та навіть водить машину.
"Я ношу ортез, бо стопа не тримається. Я нібито повернувся у дитинство і заново вчуся ходити, працювати руками. Тепер я працюю більше лівою рукою. Я хочу повноцінно жити, не залежати від когось", — резюмував "Сід".
Подумки Остап досі на війні. Каже, жити між цивільними йому непросто. Найбільше Остапа ображає, коли люди питають, де його зловили, щоб відправити на передову. Хлопець добровільно пішов до війська. Цим пишається, навіть після важкого поранення. Ба більше, після лікування герой планує повернутися у стрій.
Читайте також: Під Бахмутом відірвало ліву руку та посікло ногу — історія захисника, який чекає на протезування