"Хлопці дуже круті": на рингу київського Палацу спорту боксували воїни-захисники — репортаж

25 січня у київському Палаці спорту відбувся благодійний вечір боксу "У кожного своя мрія" від промоутерської компанії SpartaBox Faniian Promotions. Серед 11 боїв були поєдинки за участю ветеранів повномасштабної війни. Детально про цю подію розповів проєкт "Коло спорту" на телеканалі "Дім".
Воїни-захисники боксували по три раунди, кожен з яких тривав по 2 хвилини. На рингу дебютували Дмитро Попов і Сергій Папазов, Юрій Шеверак та Станіслав Зорій.
Воїни, що проходять реабілітацію після важких поранень, наполегливо готувалися до змагань.
"Ми їм зробили підготовку на нашій базі від початку до кінця. Ми здійснили їхню мрію — вийти на ринг, щоб вони повірили в себе, стали сильнішими, ще більше інтегрувалися в спортивний соціум", — зазначив промоутер, організатор вечора боксу "У кожного своя мрія" Ігор Фаніян.

Тренування для воїнів-ветеранів провів особисто Володимир Кличко — олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії, чемпіон світу за версіями WBO, IBF, IBO, The Ring, WBA.
"Ми поспілкувались з Володимиром, він провів тренування. Дуже гарна людина, спортсмен мирового спорту, який завоював всі пояси. Неймовірно круто, коли такі люди приїжджають, спілкуються, допомагають! Ми будемо продовжувати займатися боксом. У нас тепер є Ліга ветеранів з боксу", — поділився ветеран війни, боксер Дмитро Попов.

Дмитро Попов боксував з побратимом Сергієм Папазовим. Яскраве суперництво і обмін ударами дуже сподобалося глядачам на трибунах. Цей бій приніс спортивну нічию і незабутню життєву перемогу українським героям.


Юрій Шеверак і Станіслав Зорій боронили Україну на Харківському і Донецькому напрямках. На ринзі суперники-дебютанти показали високу активність і якість ударів.
"Оголошується нічия. Але я вважаю, що оголошується перемога. Подвійна перемога цих двох людей", — оголосив ведучий бою.


Під час виступів героїв підтримувала ексчемпіонка світу з професійного боксу, віцепрезидентка Ліги професійного боксу України Аліна Шатернікова. Вона познайомилася з Юрієм Шевераком та Дмитром Поповим у київському військовому шпиталі.
"Я познайомилася з Юрою та Дімою, коли вони були дуже важкі, коли їх тільки привезли зі стабілізаційних пунктів. У Юри Шеверака до цього була ампутація. Дівчата-волонтерки мені сказали, що до шпиталю привезли дуже молодого хлопчика, що він дуже любить бокс. І коли я до нього прийшла першого разу, дивлюся, боже, ну, таке сонечко, такий хлопчик, з очима, в яких стільки багато життя. І так упродовж року, поки він вже не встав на протез, не пройшов всі етапи реабілітації, ми підтримували зв'язок", — розповіла Шатернікова.
Поруч з Юрієм завжди була його кохана Марина, якій він у шпиталі освідчився.
"Коли він у військовому шпиталі своїй Мариночці зробив пропозицію руки та серця, ми з дівчатками-волонтерками аж розплакалися. Ми всі дуже раділи, тому що вони неймовірна пара", — поділилася віцепрезидентка Ліги.
Шатернікова наголосила, що коли Юрій Шеверак почав тренуватися, це була неймовірна історія того, наскільки для людини важлива її мета — хоч і на протезі, але вийти на ринг.
З Дмитром Поповим віцепрезидентка Ліги також познайомилася у шпиталі.
"Я час від часу до нього приходила, а потім ми їздили на різні концерти, ходили в театр оперети, у Театр Франка. Протягом відновлення Діми у військовому шпиталі ми з капеланською службою, з дівчатами-волонтерками постійно були поруч. І ми також здружилися, і зараз передзвонюємося, переписуємося. Коли Діма став тренуватися з боксу, я сказала: "Вау, це якась фантастика!", — розповіла вона.
"Хлопці дуже круті. Для мене це найкращі чоловіки на світі. Ми пройшли цей шлях разом, тому вони для мене стали вже рідними. І у них, як у справжніх чоловіків, є ця спортивна жилка: їм хочеться змагатися в ринзі, бути боксерами", — резюмувала Аліна Шатернікова.

Гостями вечора боксу були видатні українські спортсмени, представники греко-римської боротьби олімпійський чемпіон Жан Беленюк і дворазовий срібний призер Олімпіад Парвіз Насібов.
Під час події також відбувся благодійний аукціон на підтримку ветеранів, що виступали на рингу. Кошти спрямують на реабілітацію, протезування, відновлення військових, а також на допомогу їхнім підрозділам.
Так, картину "Бокс під час війни", створену спеціально для аукціону, продали за 130 тисяч гривень. А за боксерську рукавичку з автографом Олександра Усика сплатили 170 тисяч


Читайте також: Важко привезти суперників: головну проблему розвитку боксу в Україні назвала Шатернікова














