"Хартійна кухня": готуємо плов з бараниною разом із офіцером бригади "Хартія" Іллею "Жме"

Гостем п'ятого випуску військово-кулінарного проєкту "Хартійна кухня" телеканалу "Дім" став Ілля "Жме"— офіцер 13-ої бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія". Разом із ведучими Іриною Хоменко та Чаба Бакошем він приготував плов з бараниною та салат з помідорів, котрі традиційно передали нашим захисникам. Під час приготування Ілля розповів, ким працював до повномасштабного вторгнення, як потрапив саме до "Хартії", як працює психологічний відбір та розподіл обов'язків у бригаді.

Історія Іллі "Жме" та його служба в "Хартії"

До повномасштабного вторгнення Ілля працював керуючим адвокатом у адвокатському бюро. 24 лютого 2022 року вирішив стати на захист своєї країни.

"Я чекав, напевно, три тижні. Так сталося, що до цього я змінював місце реєстрації, тож у мене була пройдена ВЛК. Вона була діюча, тому мені сказали, що нічого проходити не треба, лише чекати, поки будуть формуватися нові підрозділи", — розповів Ілля.

Коли Ілля доєднався до 13-ої бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія", його призначили тимчасово виконуючим обов'язки голови відділення психологічного забезпечення.

"Психологічні поранення — такі ж, як і фізичні. Те, що його не видно і воно не кровоточить, не значить, що його немає", — пояснив військовий.

За словами "Жме", у "Хартії" рекрут спершу проходить психологічні тести, аби визначити його сильні та слабкі сторони.

Ілля зізнався, що за час служби набрав вагу. 

"Ситий солдат швидше відновлюється і позбувається стресу. Рівень стресу найшвидше знижує їжа, глюкоза і сон", — каже він.

Що робитиме Ілля після перемоги України, він ще не визначився: чи продовжить службу, чи повернеться до цивільного життя. Проте більше схиляється до цивільного.

Приготування плову з бараниною

Наріжте цибулю. Обсмажте на олії до золотистого кольору. 

Додайте нарізану баранину, моркву, приправи. Обсмажте разом.

Залийте водою, варіть до готовності м'яса. Додайте часник і рис. Залийте водою і варіть до готовності.

Плов посипте зеленню. 

Подавайте страву з салатом із помідорів.

Попередні випуски програми "Хартійна кухня":

Прямий ефір