До коаліції українських студій приєдналися ще два престижні університети США

Університет Джорджа Вашингтона та Джорджтаунський університет приєдналися до Глобальної коаліції українських студій. Церемонія підписання документів відбулася за участі першої леді України Олени Зеленської у Школі міжнародних відносин ім. Еліота Університету Джорджа Вашингтона. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на пресслужбу глави держави.
Під час заходу Зеленська наголосила на ролі академічного середовища у протидії російській дезінформації та формуванні об’єктивного уявлення про Україну у світі.
"Сьогодні, коли Росія веде війну не лише проти української державності, а й проти правди про Україну, роль університетів особливо важлива. Саме академічне середовище допомагає протистояти дезінформації, зберігати історичну правду та формувати у світі глибоке й змістовне розуміння України", — сказала вона.
Після приєднання двох закладів кількість американських університетів у коаліції зросла до семи. Загалом вона об’єднує 69 освітніх установ у 26 країнах.
"Українські студії будуть корисні студентам і молодим ученим не тільки знаннями про Україну. Завдяки цьому вони краще зрозуміють світову історію та сучасні процеси. Навчаться інформаційної оборони, боротьби з маніпуляціями та фейками, зрозуміють природу й наслідки авторитаризму, тоталітаризму, сучасного імперства й зможуть протистояти їхнім впливам", — зазначила перша леді.
Також Зеленська поспілкувалася зі студентами та викладачами університету, подякувала їм за зацікавленість Україною.
"Мільйони молодих українців, як і будь-які молоді люди у світі, прагнуть будувати майбутнє і знайти своє місце в суспільстві. Вірю, що правда і знання змінюють усе. Тому інвестиція в освіту — найкраща інвестиція для кожної країни", — зауважила вона.
Окрім цього, у Школі міжнародних відносин ім. Еліота відбулося відкриття 390-ї Української книжкової полички.
У межах візиту до США перша леді також провела зустріч з керівництвом Смітсонівського інституту — найбільшого у світі комплексу музеїв і дослідних центрів. Інститут підтримує нашу країну від початку великої війни, зокрема у сфері збереження культурної спадщини та розвитку освіти.
Разом з Міністерством освіти і науки України реалізується проєкт "Наука в дії": у його межах впроваджено STEM-уроки, які вже охопили близько 5 тисяч учнів.
"Нинішній рік — рік 250-річчя незалежності США. Цій даті ми присвячуємо спільний проєкт: запуск україномовного відеоролика про Смітсонівський інститут та українських аудіовізуальних турів у Смітсонівських музеях. У всіх українських аудіогідів, що функціонують вже у 117 світових пам’ятках, єдина мета — збільшити порозуміння та взаємну обізнаність між цивілізованими народами та людьми світу", — підсумувала перша леді.
Дружина президента також подякувала Національному поштовому музею Сполучених Штатів за пропозицію організувати виставку українських марок. Так, до 250-річчя незалежності США Україна представить нову марку "Укрпошти" в Бостоні. Після погашення вона поповнить колекцію Смітсонівських музеїв.
Читайте також: "Нам є чим поділитися": Зеленська представила цифрові здобутки України на саміті у США (ВІДЕО)














