"Нам є чим поділитися": Зеленська представила цифрові здобутки України на саміті у США (ВІДЕО)

Перша леді України Олена Зеленська прибула до США на запрошення першої леді Меланії Трамп, щоб узяти участь у дводенному саміті глобальної коаліції "Виховання майбутнього разом". Про це повідомляє “Дім” з посиланням на Офіс президента України.
Ініціативу започаткувала перша леді США під час 80-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. Її мета — об’єднати країни навколо розширення можливостей дітей через освіту та технології. У саміті беруть участь представники 45 держав і 28 технологічних компаній.
Під час виступу Зеленська наголосила, що Україна має власний досвід, яким може поділитися з партнерами.
"Україні тут є чим поділитися. Не перебільшу, якщо скажу: окрім стійкості наших людей, саме цифрові системи допомагають нам вистояти", — зазначила вона.
Зокрема, перша леді розповіла про концепцію "Держава у смартфоні", реалізовану через державний сервіс "Дія".
"Коли мільйони українців були змушені залишити свої домівки, коли фізична інфраструктура руйнувалася, держава та її послуги залишалися з людьми у їхніх телефонах. Саме за це “Дію” було включено до списку найкращих винаходів року за версією TIME", — додала Зеленська.
Окрему увагу вона приділила освітнім цифровим рішенням. Йдеться, зокрема, про платформу "Дія.Освіта", де можна безоплатно опанувати цифрову грамотність, роботу з даними, онлайн-безпеку та кібергігієну.
Також в Україні працює екосистема "Мрія" — цифрова платформа для учнів, батьків і вчителів, яка об’єднує навчальні матеріали, розклад, оцінювання та комунікацію в одному середовищі. Нині до неї підключений кожен четвертий навчальний заклад, а також розпочинається підключення дитячих садків у межах напряму "Мрія.Дошкілля".
Читайте також: Реформа середньої освіти: які зміни чекають на десятикласників














