Запроваджено нову державну відзнаку для ліквідаторів аварії на ЧАЕС — указ президента

Володимир Зеленський. Фото: @V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський установив нову державну відзнаку “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”. Цією нагородою відзначатимуть громадян України, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. Про це повідомляє “Дім” із посиланням на указ №323/2026 від 20 квітня 2026 року, який оприлюднила пресслужба глави держави.

Згідно з документом, разом із самою відзнакою президент затвердив Положення про нагороду, малюнок медалі, а також зразок бланка посвідчення до неї.

Відповідно до указу:

  • Кабінет міністрів України спільно з Державним управлінням справами та Національним банком мають забезпечити виготовлення нагород, посвідчень і спеціальних футлярів;
  • уряд зобов’язаний вирішити питання щодо фінансування всіх заходів, пов’язаних із виготовленням відзнак.

Указ президента набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

Читайте також: В Україні запустили "Кабінет слідчого" для допомоги родинам зниклих безвісти — деталі

Довідка. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року і є найбільшою за масштабами техногенною катастрофою в історії ядерної енергетики. Руйнування четвертого енергоблока призвело до значного викиду радіоактивних ізотопів у навколишнє середовище. Внаслідок навколо станції було встановлено 30-кілометрову зону відчуження, а з прилеглих територій евакуйовано загалом близько 300 тисяч мешканців.

Цього року, 26 квітня 2026-го, виповнюється 40 років з дня трагедії. У ліквідації наслідків вибуху брали участь сотні тисяч фахівців: пожежники, військові, медики та працівники станції. Основним етапом локалізації аварії стало спорудження захисного об’єкта Укриття (більш відомого як “Саркофаг”) над зруйнованим реактором.

Медіа-партнери
Прямий ефір