"Для нас, українців, це вітчизняна війна": Зеленський про руйнування планів ворога (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Військовий і цивільний спротив російській агресії за тиждень зламав плани ворога, які будувалися роками. Про це сьогодні, 3 березня, у традиційному зверненні до українців повідомив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

"Ми народ який за тиждень зламав плани ворога, плани які будувалися роками, підло прораховані з ненавистю до нашої країни, до наших людей, до будь-яких людей, людей, які мають дві речі: свободу та серце. Але ми їх зупинили і б’ємо. Наші військові, наші прикордонники, наша тероборона, навіть прості фермери беруть у полон російських військових щоденно. І вони всі говорять тільки одне: вони не знають, для чого вони тут. Незважаючи на те, що їх у десятки разів більше, моральний стан ворога постійно погіршується, все більше окупантів тікають назад у Росію. Від нас, від вас, від усіх, хто проганяє ворога "Джавелінами", "Стугнами", гарматами, танками, літаками, гвинтокрилами. Усім, що стріляє", — зазначив президент.

При цьому підкреслив, що українці б’ють ворога і без зброї.

"Я щиро захоплююся героїчними мирними мешканцями Конотопа, Баштанки, Енергодара, Мелітополя, інших міст та сіл України, які не пускають окупантів, перекриваючи їм все. Перекриваючи дороги, люди виходять перед ворожою технікою. Це вкрай небезпечно, але як це мужньо! Це також порятунок. Впевнений, ви усі бачили відео з Мелітополя, де українці протестували проти росіян, які зайшли у наше місто. Тимчасово. Я впевнений у цьому, якщо вони кудись і зайшли, то тільки тимчасово. Прогонимо з ганьбою", — наголосив очільник держави.

Російських солдат Зеленський назвав розгубленими дітьми, яких використали, а не воїнами наддержави.

"Українці! Кожен окупант повинен знати: вони тут нічого не отримають, нікого не підкорять. Навіть, якщо вони можуть нагнати ще більше техніки, більше людей, це нічого для них не змінює. Куди б вони не зайшли, їх всюди знищать. У них не буде тут спокою, у них не буде тут їжі. У них не буде тут жодної тихої хвилини. Окупанти отримають від українців тільки одне — відсіч. Люту відсіч, таку відсіч, що вони назавжди запам’ятають, що ми свого не віддаємо. Що вони запам’ятають, що таке вітчизняна війна. Так, для нас, українців, це вітчизняна війна. Ми пам’ятаємо як починаються вітчизняні війни. І знаємо, чим вони закінчуються для загарбників", — наголосив Володимир Зеленський.

Президент повідомив, що продовжує перемовини з лідерами інших держав-учасниць нашої антивоєнної коаліції та привітав голосування за українську резолюцію в Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

"Блискучій результат на Генасамблеї ООН — 141 країна підтримала резолюцію, яка вимагає від Росії негайно забратися з України. 141 держава за нас. За Росію — тільки 4 держави, які проголосували проти нас. Це Північна Корея, Еритрея, Сирія, Білорусь. Ось такий список. Ось такі "друзі". А інших і не буде у держави, яка не вміє жити в мирі", — підкреслив президент.

Також він повідомив про нараду з очільниками областей і міст України задля вирішення багатьох питань на місцях. Це стосується організації "зелених коридорів", щоб вивезти цивільних, завезти ліки. Йдеться про Волноваху, міста Київської, Сумської та Харківської областей, південь України.

Читайте також: Майже 9 тис. убитих росіян за один тиждень, більшість із них залишається всюди, — Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір