Чим небезпечне скупчення військ РФ біля кордонів України, розповів представник розвідки

Иллюстративное фото: slovoidilo.ua

Ті заходи, які зараз здійснюють Збройні сили РФ біля кордонів України, є нетиповими, особливо для зимового періоду навчань. Про це в програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" розповів Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

За словами Скібіцького, зазвичай такі масштабні заходи відпрацьовуються восени, на кінець навчального року, коли відбуваються стратегічні, командно-штабні навчання різних масштабів із залученням військ. А нинішній стан справ є нетиповим і спричинює загрозу.

"У Стратегії воєнної безпеки чітко прописано, що нарощування угруповань російських військ біля нашого кордону — це вже загроза. Відповідно, цей рівень загрози може бути або вищим, або нижчим. Ми зараз спостерігаємо саме підвищення рівня цієї воєнної загрози для безпеки нашої країни", — сказав представник ГУР.

Він також зазначив, що до наших кордонів перекидаються батальйони тактичної групи, війська з інших регіонів РФ.

"Ми бачимо, як у багато разів нарощується угруповання в Криму, бачимо ті самі десантні кораблі РФ, які зараз ідуть в Чорне море з Північного флоту, з Балтійського флоту. Це, звичайно, загрожує", — зазначив Скібіцький.

І уточнив, що зараз в Криму, по суті, перебуває майже вся 7-ма десантно-штурмова дивізія.

"Це Південний військовий округ. Вони зайшли спочатку в Крим для проведення навчань, відпрацювали навчання, здійснили заходи з висадки десанту, з використання великих десантних кораблів. Висаджувалися вони на Опуку. Це зараз — найголовніший полігон, який використовує РФ для всіх родів і видів військ. І зараз ми спостерігаємо концентрацію військ ще на двох полігонах в Криму, де зосереджуються і десантні війська, і мотострільці Південного військового округу, артилерійські підрозділи. Тобто, по суті, створюється угруповання в окупованому Криму", — розповів Вадим Скібіцький.

Повна версія інтерв'ю: Чого очікувати від військ РФ біля українських кордонів і в Криму: інтерв'ю з представником ГУР Вадимом Скібіцьким

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що на окупованих територіях перебувають близько 61 тис. військовослужбовців РФ.

Прямий ефір