БпЛА для ЗСУ: 16-річний хлопець виготовляє дрони-камікадзе

Радомир Тютюнник. Скриншот: kanaldim.tv

16-річний харків'янин Радомир Тютюнник протягом двох місяців власноруч збирає дрони-камікадзе для ЗСУ. Тато хлопця — військовослужбовець. Саме він розповів синові про важливість безпілотників на фронті. Тож волонтер не вагаючись розгорнув виробництво дронів прямо у своїй кімнаті. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

16-річний харків'янин Радомир Тютюнник протягом двох місяців власноруч збирає дрони камікадзе для війська. Головна мета — зберегти життя наших військових.

Волонтер навчається у Харківському військовому ліцеї з посиленою фізичною підготовкою, а у вільний від навчання час монтує техніку для бійців. Тато Радомира — військовослужбовець. Саме від нього хлопець дізнався про важливість безпілотників на фронті.

Ідея виготовляти власні дрони з'явилася у хлопця вже давно, а ось до її реалізації підштовхнув хлопця рідний дядько Максим. Юнак замовив усі комплектувальні та розгорнув у своїй кімнаті майстерню. Його інструменти — паяльник та набір шестигранників. Деякі необхідні деталі друкує на 3D-принтері. На збір перших моделей Радомир витрачав близько трьох годин. Зараз достатньої години. За ціною його дрони виходять дешевші, ніж готові.

"Ми виготовляємо дрони з великими батареями. Собівартість приблизно 14-15 тисяч гривень. Зараз зима, тож треба більше грошей на потужнішу батарею", — пояснив Радомир Тютюнник.

За три місяці роботи хлопець виготовив понад 50 дронів камікадзе, яким дав назву "Рама". Кожну свою пташку, перш ніж відправити на фронт, Радомир тестує.

"Він летить сім кілометрів. Несе на собі заряд вагою понад кілограм. Таким чином я перевіряю сам пристрій та акумулятори", — резюмує розробник.

"Рами" вже воюють на Запорізькому, Бахмутському, Куп'янському та Херсонському напрямках. Воїни залишають юному волонтеру позитивні відгуки та надсилають відео влучань по ворожих позиціях. Для того, аби таких дронів на передовій було більше, Радомир проводить майстер-класи по збірці. Зараз він збирає донати на наступну партію дронів.

Також цікаво: Проєкт "ДрукАрмія" шукає власників 3D-принтерів для допомоги ЗСУ

Прямий ефір