#BoycottRussianSport: не увесь світ проти участі російських та білоруських спортсменів в Олімпіаді-2024

Акція протесту перед штаб-квартирою МОК. Фото: kget.com

До початку та під час проведення виконкому Міжнародного олімпійського комітету у світі активно висловлювали свою позицію щодо повернення росіян та білорусів на Ігри. Про акції протесту у всьому світі розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".  

В швейцарській Лозанні перед штаб-квартирою МОК відбулася масштабна акція протесту. Учасники пройшли маршем від Олімпійського музею, закликаючи не допустити виступів представників країни-агресорки та її союзниці на Олімпіаді в Парижі. Зверталися вони й до спонсорів МОК із проханням тиснути на організацію. Організатори акції представили петицію — у ній майже 300 тисяч підписів проти Росії та Білорусі на Іграх. 

Світова фехтувальна спільнота теж категорично проти — звернення до МОК та Міжнародної федерації підписали більше 300 атлетів, які наголосили — рішення про допуск представників цих країн федерація приймала без урахування думки фехтувальників. Вони вважають такий крок "катастрофічною помилкою". 

На етапі Кубка світу з фехтування на шпагах у китайському Нанкіні організатори завадили українським спортсменкам розгорнути банер, який сповіщав про воєнні злочини росіян в Україні та загиблих атлетів. Відео про це розмістила в Instagram чемпіонка Європи Влада Харькова. Спортсменка назвала такі дії намаганням приховати наслідки російського вторгнення та зазначила, що офіційні особи змагань навіть погрожують українкам у відповідь на їхню активну позицію.    

"Наша федерація вирішила зробити мирну акцію — вивісити банер, на якому було зображено карту України. Цей банер називається "Янголи спорту". На ньому була вказана статистика, скільки спортсменів було вбито під час війни та яка кількість спортивних споруд була зруйнована. Також у нас були наліпки, на яких було написано, що ми не погоджуємося з рішенням Міжнародної федерації фехтування. Ці наліпки ми роздали спортсменам, які солідарні з Україною. Але, на жаль, судді ретельно перевіряли весь спортивний інвентар та знімали ці наліпки без пояснення причини", — розповідає українська фехтувальниця Влада Харькова.

Влада Харькова. Скриншот: kanaldim.tv

Ще одну ганебну історію розповів старший тренер збірної України з жіночої шпаги Богдан Нікішин.

"В останній день ми з дівчатами захотіли просто зробити світлину з цим банером. Просто звичайне фото нашої команди. Почалась якась паніка, налетіла купа охоронців і стала цей банер забирати, нічого не пояснюючи. Було слово президента Національного олімпійського комітету Росії Станіслава Позднякова про те, що вони незадоволені рішенням МОК — їх обмежують, вони не під тим прапором і це, мовляв, взагалі не відповідає олімпійським цінностям. Не розумію, про які олімпійські цінності ми можемо говорити, коли їхня країна в нашій вбила сотні спортсменів, зруйнувала багато споруд. Наприклад, до Китаю ми  добиралися три доби, і потім стільки ж назад. А вони говорять, що всі мають бути в однакових умовах. Про які однакові умови ми говоримо, якщо ми тренуємося без світла, шукаємо місце, де займатися, бо постійно летять ракети? Про які олімпійські цінності ми можемо говорити в цій ситуації? Таке відчуття, що ми з ними перебуваємо у різних вимірах, адже вони на біле, кажуть "чорне", — говорить Богдан Нікішин.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір