Батл поколінь: Павло Зібров і DEMCHUK перевірили свої знання з українознавства у "Блокпост шоу"

Учасниками прем'єрного випуску пізнавальної вікторини "Блокпост шоу" на каналі "Дім" стали представники української музики різних поколінь — легендарний Павло Зібров і молодий виконавець та зірка TikTok DEMCHUK. Зіркові учасники продемонстрували, наскільки добре вони знають українські історію, мову, культуру, мистецтво, закони й традиції. Обрати переможця допоміг ведучий Володимир Шумко.

Павло Зібров

За словами самого Павла Зіброва, шкільні роки для нього були найкращими.

"В сьомому класі стали пробувати, що таке цигарка. У восьмому — пиво. В дев'ятому — вино. Мене вигнали з комсомолу, бо хильнув винця склянку", — згадує юність Павло Миколайович.

Під час відповіді на одне з запитань вікторини виконавець поділився секретом своїх розкішних вус. Принаймні раз на місяць Павло Зібров робить для них маску з соку цибулі, алое, меду та часнику. Тримати цю суміш на вусах потрібно близько 30 хвилин. Павло Миколайович обіцяє, що вуса стануть густішими та рівнішими.

DEMCHUK

Василь Демчук зізнався, що випустився з дев'ятого класу з середнім балом 7,5. А все тому, що хлопець часто пропускав заняття, бо брав участь від школи у різноманітних концертах і вокальних конкурсах.

Вікторина

Учасники вікторини відповідали на запитання, розділені на три блоки:

  • "Клаксон історії" — питання зі шкільної історії України;
  • "Мовний форсаж" — питання та завдання з української мови; 
  • "Лежачий поліцейський" — тут учасники обирають питання своєму опоненту.

Під час першого раунду DEMCHUK та Павло Зібров дізналися, який єдиний український правитель отримав титул короля, впізнали відому історичну постать за вусами, вгадали, яку назву має перша пісня, що прозвучала у космосі та яку українську банкноту було відібрано до конкурсу найкрасивіших у світі.

У другому раунді учасники за 60 секунд намагалися дати якомога більше правильних відповідей на питання з української мови. Павло Зібров пояснював, що означає "зашквар", виправляв вираз "листати книгу", рахував кількість звуків у слові "бджоли", згадував, як українською буде "підкаблучник" і якого роду слово "собака". DEMCHUK пояснював фразеологізм "гнути кирпу", шукав префікс у слові "премудрий", рахував кількість літер в українській абетці, визначав слово іншомовного походження, утворював по-батькові від імені Василь, згадував, які слова пишуться окремо, а які — через дефіс.

У третьому раунді DEMCHUK та Павло Зібров обирали один одному питання з переліку тем:

  • пундик і смаколик — кулінарія
  • законні підстави — правознавство
  • база від пращурів — прислів'я та приказки
  • від жупана до реглана — мода
  • солов'їна симфонія — класична музика
  • музиченьки запрошують до забави — український шоу-бізнес

Дивіться "Блокпост шоу" щосуботи о 20:15 на каналі "Дім", а також на сайті та на YouTube-майданчику "Дім".

Прямий ефір