Актори та режисер серіалу "Сховища. Вісім історій" розкрили секрети зйомок та зізналися, чи ходять в укриття 

Дмитро Вівчарюк та Кирило Бін. Скриншот: kanaldim.tv

Серіал "Сховища. Вісім історій", прем'єра якого нещодавно відбулася на телеканалі "Дім", яскраво відображає наше сьогодення. Зовсім скоро серіал можна буде побачити на онлайн-платформах. Усі вісім історій між собою не пов'язані, їх об'єднують тільки сховища, у яких опиняються герої різних серій. Аби розкрити деталі, до студії "Ранку Вдома" завітали режисер Кирило Бін, актор Дмитро Вівчарюк та актор В'ячеслав Довженко.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Серіал "Сховища. Вісім історій" презентували на телеканалі "Дім". Тепер його зможуть побачити й на інших платформах, чи не так? 

Бін: Так, скоро його презентують на платформі "Київстар ТБ". Незабаром серіал також з'явиться і на YouTube.

— Супер! Розкажіть, як виникла ідея проєкту? 

Бін: Ми відштовхнулися від історії про оперний театр. Саме столична опера одна з перших відкрила двері для глядачів за умови дотримання безпекових заходів. Вони впускали в зал 300 людей, здається. Під час тривоги ці люди були у сховищі, під театром. Далі увімкнулася фантазія. Ми подумали про те, як взаємодіяли у сховищі глядачі та актори. Адже у такому місці під час загрози поєдналися два світи. Далі розігнали історії, яких було вісім. Вони не пов'язані між собою. Єдине, що концептуально об'єднує їх — це сховище. 

— Кожна серія — окрема історія. Чи легко було їх писати? 

Бін: Це різножанрові історії. В нас є комедія, є трагедія, є фентезі. Вісім різних локацій, різні персонажі, вісім різних героїв. Все вдалося завдяки талановитим акторам, та операторам, постановникам, сценаристам. 

— Розкажіть, будь ласка, про ваш досвід перебування у сховищах на початку повномасштабного вторгнення. 

Довженко: В цьому взагалі і є фішка цього проєкту. Бо на початку великої війни нас всіх об'єднувало сховища, на жаль половина України досі там живуть. Втім, все одно ми продовжуємо жити, кохати, будувати плани. Це і головна ідея серіалу. Звісно я бував у сховищах. Були різні історії. Втім, біда в тому, що ми настілки звикли до повітряних тривог, що перестаєш боятися. Це вже стає не страшно, а це стає буденно. 

Вівчарюк: Звісно, що я спускався у сховища. Різний досвід там мене спіткав, я б не хотів зараз про нього згадувати. 

Бін: В перші дні я спускався в сховище. Теж спогади не найкращі. Тепер я не завжди спускаюся в сховище, хоч розумію, що це не правильно. 

— Дмитре та Вячеславе, скажіть, будь ласка, наскільки актуально зніматися в таких фільмах? 

Вівчарюк: Було багато пропозицій. Грати волонтерів, зокрема. Я не хотів. Мені не хотілося згадувати ті часи, та й людям нагадувати про те, що було. Це викликає певні емоції, які не хотілося б переживати знову. При цьому я з радістю погоджувався на комедії. Зніматися у проєкті Кирила Біна я погодився, бо сценаристам вдалося поєднати історії про війну з гумором, з натхненням, з жагою до життя. Це настільки життєві історії, чесні. Кожну людину війна застала в певних обставинах. Я знаю дуже багато смішних історій, які нібито не можна розказувати, бо це війна. Натомість обставини, які запропоновані в цих серіях, нереально круті. Вони всі різні. Кирило вміє подати будь-яку історію по-особливому. 

Довженко: Вважаю, що необхідно зараз знімати кіно про війну. Треба й театральні постановки робити. Саме мистецтво повинно відображати сьогодення. Кому, як не нам показувати сучасну історію наступним поколінням та сучасним європейцям, які не дуже розуміють, що у нас тут відбувається. Ми — ті, хто переживає все на своїй шкурі, повинні фільмувати це. Показувати світу. Це наша місія. До речі, моя історія порушує проблему батьків та дітей. Усі ми пам'ятаємо жарт часів блекаутів. Коли вимкнули світло та інтернет, довелося спілкуватися зі своєю родиною. Виявилося, що вони досить цікаві люди, ці родичі. Якщо звісно з ними спілкуватися. Після 24 лютого 2022 року всі були залежні від гаджетів, бо читали новини. При цьому ми забули про живе спілкування, яке просто необхідне нам зараз. Мій герой якраз намагається створити атмосферу для комфортного, живого спілкування. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Видають світову класику українською: про проєкт "Золота полиця" говоримо зі співзасновницею "Книголаву" Світланою Павелецькою

Прямий ефір