19 нагород, лише 1 "золото" та свято під час пандемії: згадуємо досягнення українців на Олімпіаді-2020

Жан Беленюк. Фото: gettyimages.com

Олімпіада-2020 під сильним впливом наслідків пандемії коронавірусу була насправді дуже обмеженою за важливими елементами спортивного свята. Але наступний після Токіо рік занурив Україну у велику війну, а світ — у величезну кризу, тому те минуле все ж залишається олімпійським і хоч відносно, але мирним. У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" пригадали усіх медалістів Ігор в Токіо.

Виклик для всієї планети, виклик для кожного атлета — Олімпіада у Токіо могла і не відбутися взагалі, але спортивний світ знайшов вихід. Пандемія змінила терміни проведення на рік. Комусь із учасників це пішло на користь, хтось втратив можливість вийти на пік своєї кар'єри, а хтось не зміг виступити через хворобу чи позитивний Covid-тест — нюансів було багато. 

Влітку 2001 року Україна делегувала найменшу кількість спортсменів за всю історію Ігор, проте наші атлети таки змогли виступити гідно. Щоправда гімн України у Токіо прозвучав лише на честь одного чемпіона. Золотої вершини досяг борець греко-римського стилю Жан Беленюк, який після "срібла" в Ріо-де-Жанейро готувався до нового шансу наполегливо і дуже потужно. 

Олімпіада-2020 у Токіо. Фото: gettyimages.com

Дійшов до фіналу і колега Беленюка по збірній — Парвіз Насібов. Хоч перемогти йому не вдалося, "срібло" теж стало великим проривом молодого майстра. А ось срібло боксера Олександра Хижняка, який був фаворитом турніру і впевнено йшов за чемпіонство, стало для спортсмена моментом розпачу — одна помилка коштувала перемоги. 

У карате прекрасно дебютувала на Іграх Анжеліка Терлюга, зійшовши на другу сходинку п'єдесталу. Плавець Михайло Романчук здобув дві медалі: "срібло" у 1500 метрів вільним стилем та "бронзу" за 800 метрів вільним стилем.

Михайло Романчук. Фото: gettyimages.com

Дует веслувальниць Людмили Лузан та Анастасії Четверікової посів друге місце у дисципліні каное-двійки на 500 метрів. Ще одне "срібло" для України здобула Олена Старікова у велоспорті (спринт).

Медалі України на Олімпіаді-2020:

  • "золото" — 1,
  • "срібло" — 6,
  • "бронза" — 12.
Команда українських синхроністок на Олімпіаді-2020. Фото: gettyimages.com

Весь список медалістів:

  • "золото": Жан Беленюк (боротьба);
  • "срібло": Михайло Романчук (плавання), Парвіз Насібов (боротьба), Анжеліка Терлюга (карате), Людмила Лузан / Анастасія Четверікова (веслування), Олександр Хижняк (бокс), Олена Старікова (велоспорт);
  • "бронза:" Дар'я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування), Олена Костевич / Олег Омельчук (стрільба), Михайло Романчук (плавання), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (боротьба), Марта Фєдіна / Анастасія Савчук (артистичне плавання), Ірина Коляденко (боротьба), Людмила Лузан (веслування), Станіслав Горуна (карате), команда синхроністок (артистичне плавання), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту).

Чи не всі українські призери Токіо відправляться до Парижу за вищими нагородами і власними рекордами. Ті, хто стане олімпійцем уперше, приєднаються до насправді прекрасної команди. Олімпіада-2024 проходитиме з 26 липня по 11 серпня.

Більше новин спорту:

Прямий ефір