Про конкуренцію, тренування та сенсаційне "срібло" Євро-2024: розмова зі стрибуном у висоту Владиславом Лавським 

Владислав Лавський. Фото: gettyimages

У червні Рим приймав змагання легкоатлетів. Збірна України виступила на чемпіоната Європи достойно і цілком результативно — 6 медалей загалом. Блискуче "золото" Ярослави Магучіх і черговий європейський титул переможної представниці нашої школи стрибків у висоту. Чотири бронзові нагороди, серед яких такі заслужені і такі очікувані, як то здобуток Людмили Оляновської у спортивній ходьбі та перший на такому рівні успіх молодого метальника молота Михайла Кохана. Ще кілька медалей повертають нас до вшанування стрибунів у висоту — Ірини Геращенко і Олега Дорощука, а також Владислава Лавського. Його "срібло" стало сенсацією чемпіонату, і про нього та багато іншого Владислав розповів у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Про те, чи очікував на медаль перед змаганнями:

"Для мене це перші такі змагання — дорослий чемпіонат Європи. Я був дуже радий, що виборов медаль для себе та для України, що представляв нашу країну на таких змаганнях. 

Спочатку я думав приїхати, потрапити у фінал і стрибнути початкову — вже було б добре. Бо для мене навіть початкова була трішки зависокою. Потім були спроби на 2,22 метра — досить моторошно. Але таки впорався і взяв! Далі на якомусь куражі вже стрибалося все вище і з перших спроб. Я був у захваті від цього!"

Владислав Лавський. Фото: gettyimages

Про вирішальне протистояння з чемпіоном Джанмарко Тамбері:

"Було легше, бо я вже знав, що я в призах. Звісно, хочеться завжди вигравати. На мить я задумався про те, що навіть можу це зробити. На мене не тиснуло те, що я залишився з олімпійським чемпіоном і чемпіоном світу. Він дуже товариський та емоційний, мені сподобалося стрибати з ним в одному секторі. Я на цьому чемпіонаті теж відкрився — став більш емоційним. Зазвичай я дуже тихий і весь у собі. 

Він мене обіймав і підтримував. Потім у відеокоментарі сказав, що йому вже не по собі, бо з'явилася конкуренція на 2,28. Коли я вже не стрибнув, він завівся і стрибнув ще вище. Дуже потужний він".

Джанмарко Тамбері та Владислав Лавський. Фото: gettyimages

Про олімпійський норматив, який поки не вдалося виконати:

"Далі — чемпіонат України, в якому я братиму участь. Не будемо загадувати наперед, чи стрибну дуже високо, чи ні. Я просто відштовхуюся від ситуації. Звісно, хочеться стрибнути норматив і поїхати собі на Олімпіаду, а не по рейтингам відібратись. Коли ти йдеш з нормативом, ти знаєш, що претендуєш на фінал і можеш змагатися далі". 

"На тренуваннях ми не стрибаємо такі висоти. Максимум, який я стрибав на тренуваннях — 2,20 метра. Намагаємося берегти себе для змагань і вже там показати свій максимум".

Про конкуренцію з Олегом Дорощуком і професійний рівень:

"Я хочу вийти на такий професійний рівень, де змагаються всі атлети-висотники, які стрибають за 2,30 метра. Ясно, що конкуренція є. 

Я живу у Львові, де будуть змагання чемпіонату України — останні відбіркові на Олімпіаду перед закриттям рейтингу. Головна мета — поїхати на Олімпіаду! Це приголомшує!

Мене надихає моя тренерка, котрої з нами вже нема — Мирослава Володимирівна Скалоцька. Вона досить довго мене тренувала".

Більше новин спорту:

Прямий ефір