"Коли спати, коли прокидатися, що їсти — це не дрібнички": бронзова призерка Олімпіади-2000 Олена Говорова дала поради перед Іграми-2024

Олена Говорова. Скриншот: kanaldim.tv

Олімпійська легкоатлетка, що відзначилася медаллю на початку цього століття, дуже уважна до нинішніх виступів і здобутків українців. Олена Говорова — учасниця Ігор-1996 в Атланті та бронзова призерка Олімпіади-2000 у Сіднеї. Вона не лише зберегла настрій тих подій, а поділилася у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім"  кількома слушними порадами для усіх, хто поїде до Парижу. 

"Наші спортсмени, які вже вибороли ліцензії, вже проявили свою волю до перемоги. Психологічна і моральна — важливі складові, тому що ти можеш бути у чудовій фізичній формі, але якщо не витримуєш боротьбу, то результату не буде. Але наші спортсмени, дійсно, налаштовані на результат — на перемогу для України і заради України. Якщо ти показав особистий рекорд на Олімпійських іграх — це вже успіх", — каже вона.

Нині Олена Говорова — радниця керівника Офісу президента України з питань спорту, проте атмосферу Ігор та проживання в олімпійському селищі пам'ятає добре.

"В олімпійському селищі зовсім інша атмосфера, там така енергетика заряджена! Ти фізично відчуваєш, що в одному місці зібралися найсильніші люди з усіх країн. Щоб налаштуватися на гарні змагання, потрібно відсторонитися від того, що відбувається, і сприймати їх як звичайні. При цьому треба прагнути виграти олімпійську нагороду. Для цього треба психологічно готуватися, правильно розподілити свою підготовку, правильно зробити акценти. Коли лягати спати, коли прокидатися, що їсти, як налаштуватися — це все не дрібнички, а дуже важливі моменти, коли ти на останньому етапі до підготовки Олімпійських ігор", — зауважила  українська легкоатлетка.

Олена Говорова спеціалізувалася у стрибках у довжину та потрійному стрибку. Бронзову олімпійську медаль виборола на сіднейській Олімпіаді (2000) в потрійному стрибку. Її найкращий результат в цій дисципліні — 14 м 96 см. Загалом брала участь у трьох Олімпіадах.

Олімпіада-2024 проходитиме з 26 липня по 11 серпня.

Більше новин спорту:

Прямий ефір