Жителі ОРДЛО та Криму не втратять громадянство України при отриманні паспортів РФ — умови назвав Веніславський

Паспорт Украины и РФ. Фото: 5.ua

Україна не визнає чинними російські паспорти, які були видані насильницьким шляхом громадянам України в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та окупованому Криму. Тому на цих громадян не поширюються положення закону про множинне громадянство. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявив народний депутат (фракція "Слуга народу"), представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

"Держава Україна не визнає факту іноземного громадянства (в цьому випадку російського), яке особи отримали насильницьким шляхом, були змушені піти на це через певні загрози для їхньої свободи, життя, для нормального існування на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що ці дії [Росії] порушують міжнародні стандарти у галузі прав людини, Загальну декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини та основних свобод. Тобто в цьому випадку, на наш погляд, ці документи (російські паспорти, — ред.) є нікчемними й тому вони особливих юридичних наслідків за собою не тягнуть", — пояснив народний депутат.

Він додав, що якщо після повернення під юрисдикцію України тимчасово окупованих територій громадяни заявлять, що їх фактично змусили прийняти російське громадянство, то жодних негативних наслідків для українського громадянства вони не матимуть.

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкти щодо множинного громадянства. Веніславський нагадав, що у базовому законопроєкті чітко сказано, що не може бути подвійного громадянства з країною-окупантом, країною-агресором.

"Тобто не може мати громадянин України одночасно громадянство Російської Федерації", — наголосив він.

Повна версія інтерв'ю: Зміни до Конституції та множинне громадянство: "Взгляд с Банковой" із Федором Веніславським

Нагадаємо, Володимир Зеленський 1 грудня вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство для українців за кордоном.

Президент пропонує, щоби громадянство України надавали у випадках народження в Україні, внаслідок прийняття чи відновлення у громадянстві, усиновлення та з інших підстав, передбачених міжнародними договорами.

До громадянства України не приймають тих, хто скоїв злочин проти людства, засуджений за скоєння тяжкого злочину, і тих, чиї дії утворюють загрозу нацбезпеці України.

Також пропонується, щоби депутати, політики, претенденти на посади з доступом до держтаємниці та керівники стратегічних держоб'єктів зазначали у декларації наявність громадянства інших країн. А за приховування цієї інформації — несли кримінальну відповідальність.

Читайте також: Близько 4 млн громадян України додатково мають іноземне громадянство, — Дунда

Прямий ефір