Збір даних та розподіл відбувається через систему MedData: у МОЗ розповіли про гуманітарну допомогу Україні 

Гуманітарна допомога. Фото: ngu.gov.ua

Україна від початку повномасштабної війни отримала медичної гуманітарної допомоги на понад 18,5 мільярдів гривень. Її передають 35 країн світу, більш як 60 міжнародних та партнерських організацій, український та іноземний бізнес та медичні заклади інших країн, інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я, передає "Дім".

В міністерстві зауважили, що партнери оперативно реагують на українські потреби. Зокрема за період воєнного стану надійшло 583 026 322 одиниці лікарських засобів, 245 514 595 витратних матеріалів та засобів індивідуального захисту, 1 370 667 інструментів, 13 924 комплексні набори, 473 952 одиниці обладнання, 618 медичних меблів, 923 медичні транспортні засоби, 1 632 бронежилети та каски для медичних працівників, 590 порталів Starlink.

"Кожного дня наші склади приймають допомогу від донорів і благодійників, обліковують, перерозподіляють та відправляють ліки, обладнання та "швидкі" у регіони. Це надзвичайно важлива робота, яка підтримує нашу систему охорони здоров'я та рятує життя", — зазначили в МОЗ.

Серед отриманих лікарських засобів є рідкісні й коштовні препарати, які допомагають лікувати пацієнтів з орфанними захворюваннями.

Збір даних про медичні потреби, облік залишків на регіональних складах та у закладах охорони здоров’я, а також розподіл медичної гуманітарної допомоги відбуваються через інформаційно-аналітичну систему MedData, що забезпечує контрольованість і прозорість процесу.

Читайте також: Медичні довідки для дошкільнят та школярів видаватимуть по-новому: що потрібно знати перед початком навчального року

Медіа-партнери
Прямий ефір