Засівалочки, танці та несподівані факти з життя коміка: Василь Байдак у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

Василь Байдак та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv

Василь Байдак — популярний український стендап-комік, учасник відомого Інародного театру абсурду "Воробушек", хрещений батько унікального персонажа Бубудук.

Вася — найдобріша людина у світі, але навіть його розлютив ворог. Тому з 24 лютого стендап-комік всі концерти перетворює на донати. Він зібрав два Жовтневих палаци поспіль та понад 2 мільйони гривень на ЗСУ.

Василь Байдак — гість новорічного випуску шоу "Тихий вечір з Оленою Кравець".

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

— Ти — стендап-комік. Яка історія з твого життя останньою потрапила у стендап?

— 23 лютого в мене у виступах було віконечко, і я вирішив поїхати у Вінницю до батьків. 23 лютого я був із тих тупих людей, які самовпевнено казали, мовляв, чуваки, це все політичні ігри, ніякого вторгнення не буде, неможливо, щоб в сучасному світі відкрито так пішли.

Ось збираємось до Вінниці. Моя дружина каже: "Візьмем документи якісь із собою". Я кажу: "Нащо? Є "Дія". Вона: "Візьмем гроші". Я: "Та є картки". Вона: "Візьмем тривожну валізку". Я: "Та не парся. Я тобі клянуся, все буде супер". Після цього я більше ніколи не клянуся.

24 лютого починається вторгнення. Я відкриваю свій рюкзачок, а там — нічого немає. Я такий: "Ось це тривожна валізка, бо вона викликає у мене тривогу, що в мене там тільки магнітик для батьків".

А дізнався я про вторгнення від мого колеги — коміка з Ісландії. Він почав мені телефонувати на Facebook. Виявилося, що Facebook може ще й дзвонити. Він мені дзвонить та каже: "Ти що, ще спиш?" Я такий: шо взагалі відбувається? Заходжу в новини, а там несеться… І я в шоці, що ісландський комік мені сказав про це раніше, ніж я дізнався.

— Скоро вся країна (не знаю, чи ти про це знаєш) святкуватимк твоє свято — свято Василя.

— Я знаю. Я ж народився на Василя, 14 січня. Мама хотіла мене назвати Миколою. А до неї якось прийшла медсестра і сказала: "Не називайте його Миколою, назвіть Василем, він сам себе назвав, народившись на Василя".

— На Василя ж заведено посівати. Але всі оці пісні-засівалочки написані дуже давно. Ми принесли тобі пшоно та пропонуємо зробити зараз нові актуальні засівалки, і вони повинні починатися словами "Сію, вію, посіваю", як зазвичай. Але ти в нас не дуже звичайний гість, тому й зерно не дуже звичайне.

— Вау, розмір. Це як у Януковича у Межигір'ї, тільки це не вертикальний золотий батон, а горизонтальний.

— І ще ми будемо показувати тобі слова, які ти маєш у ці засівалки вставляти. (Слова: квадрокоптер, три миски, шлунок лисиці, 19, кум).

— Сію, вію, посіваю, з Новим роком вас вітаю. Сійся, родися всяка пшениця і DJI Mavic 3 для передової, щоб хлопцям була допомога хороша. Три миски вам води, коли буде блекаут. А я ж ще торговий агент, тому купуйте шлунок лисиці, з ним можна ходити в "АТБ". І щоб 19 у вас було дітей. І як казав кум, найкращий подарунок для кожного росіянина — це чорний мішок, його я їм і передаю.

— У нас є кілька фактів про Василя, і потрібно вгадати, який з них є правдою. А Вася може коментувати. Перший факт: Вася не миє спину, бо в цьому немає сенсу. Правда чи фейк?

— Це фейк. Я хочу зараз вигадати щось смішне, але чистота перемагає, тому — я мию спину.

— Далі — Вася працював у відділі реєстрації смертей.

— Так, я працював у відділі реєстрації смертей. По закінченні юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Але не переживайте, я потім ще працював у відділі реєстрації шлюбів. Реабілітувався.

— Васю дружина називає "кентавр".

— Не можу сказати стовідсотково, бо, можливо, є якісь моменти, коли мене немає і Ліза називає мене "кентавр". Але при мені — ні. Може, вона каже десь "кентавр", а вдома — не "кентавр".

— Вася рівно 10 років займався народними танцями.

— Брехня, я займався 9 років.

Наприкінці Вася Байдак разом з Чернівецьким театром-студією "Ґердан" виконав свою пісню "Просто скинь донат". Ця пісня стала одним із символів 2022 року, бо цей рік на максимум розкрив в українцях щедрість, взаємодопомогу та небайдужість. Пісня "Просто скинь донат" була створена під окремий збір, який було закрито за лічені хвилини. А далі вона вже збирала гроші для ЗСУ окремо від виконавця.

"Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі й події, що дадуть змогу трішечки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Щосуботи в гості до Олени Кравець та її співведучого Юрія Карагодіна приходять знакові співрозмовники, щоби своїми історіями життя, оптимізмом та силою підтримати й підбадьорити глядачів.

У новорічному випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" — теплі побажання від наших воїнів, волонтерів, зірок, зворушливі музичні номери і знакові гості. До Олени Кравець завітали військовий скрипаль Мойсей Бондаренко, гурт KAZKA, Дмитро Шуров, MONATIK, театр-студія "Ґердан", боєць Олександр "Alex" Ляшук та його "котячий КПП", ZLATA OGNEVICH і OTOY, Василь Байдак, гурт Tvorchi, Wellboy і дивовижний хлопчина Леон, чиє виконання "Ой, у лузі червона калина" у квітні вразило всіх українців, а також спеціальний гість — Святий Миколай.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір