Як влаштувати дитяче свято під час війни — поради психологині Наталі Підлісної

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

Питання святкувань під час війни дуже суперечливе. Хтось вважає це недоречним, а хтось навпаки прагне за будь-яких умов додавати радості у своє життя. Як це краще зробити розповіла психологиня Наталя Підлісна в ефірі "Ранку Вдома". 

Наталя радить не відмовлятися від свят повністю, але скоригувати їх формат. Дітям потрібно вчитися жити в нових реаліях, не забороняючи позитивні емоції. Але малечі треба пояснювати, що формат свята не буде таким веселим, як в минулому році і не через те, що дитина погана, а просто тому, що це заважають зробити вороги, які розв'язали війну. Якщо зробити це правильно, вона не ображатиметься на батьків. 

Аби батьки відпустили своїх дітей до вас на свято, треба обговорити з ними кілька моментів: 

  • хто забере дітей; 
  • куди вони будуть іти у разі повітряної тривоги; 
  • мати номери телефонів усіх батьків і дозволяти їм телефонувати вам під час святкування. 

Якщо діти тихі і не хочуть бігати, у програмі свята корисними будуть розмови про післявоєнне майбутнє, про що діти мріють. Доречним буде блок з майстернями, де можна ліпити, наприклад, коників з пластиліну, робити ляльки-мотанки, малювати мапу перемог української армії з танчиками та літачками. Доречним буде хор — він дасть можливість налагодити дихання і прибере фонову тривогу. 

"Якщо діти дуже хочуть побігати і є для цього місце, треба попередити сусідів і вибачитися перед ними. Розбийте дітей на команди, постійно змішуйте їх, аби не було конкуренції", — радить психологиня Наталя Підлісна.

Читайте також: Як правильно дихати під час стресу — 3 техніки від психологині Наталі Підлісної

Медіа-партнери
Прямий ефір