Деякі студенти та викладачі пішли на фронт: про навчання у Київській муніципальній академії музики під час війни розповів ректор

Александр Злотник. Фото: kanaldim.tv

З початку повномасштабної війни навчання у Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра не припинялося, деякі студенти та викладачі пішли на фронт. Про це у програмі "Точка опори" телеканалу "Дім" розповів ректор вишу Олександр Злотник.

Він зазначив, що в воєнні роки студенти стали більш зосередженими та сконцентрованими на навчанні.

"Студенти, які знаходяться тут [в Києві], стали грати ще краще і займатися ще краще. І для мене дуже важливо, що наші великі колективи — хори, оркестри, — існують", — сказав ректор.

У будівлях академії є укриття, в які студенти і викладачі спускаються під час повітряної тривоги.

Наразі навчання відбувається в змішаному форматі — офлайн та онлайн. Звісно, в онлайн режимі дуже важко навчати творчості, тому музичні уроки студенти намагаються відвідувати очно.

"Студенти, які хочуть, вони приходять, і я читаю лекції. Одна частина сидить тут за столом, а інші — в комп'ютері. Це дуже незручно. Розумієте, коли я бачу очі дітей, очі студентів, я розумію — розуміють вони мене чи ні. Я можу поставити запитання, вони можуть мені відповісти, я відчуваю їхню енергетику. В комп'ютері це неможливо. Крім того, музика — це ж не чиста арифметика, математика. Треба багато займатися. Інструмент повинен бути та повинен грати мінімум чотири-п'ять годин щоденно, якщо ти хочеш мати якийсь результат. В жодній професії немає, щоб якомусь окремому предмету кожного дня віддавали стільки часу. А у нас так", — розповів Злотник.

Нещодавно на базі академії відкрили джазклуб "43", також діє духовий оркестр.

"Це наші викладачі, музиканти. Ігор Закус, який керує джазовим факультетом, — один з найкращих басистів в Європі. Наші студенти — фанати. Духовий відділ розташований в будівлі гуртожитку, там у 15 класах — тільки духовики. І вони майже всі тут, офлайн. Приходять на заняття, оркестр працює", — зазначив ректор.

Деякі студенти та викладачі пішли на фронт. У перші ж дні повномасштабної війни пішов захищати Україну й випускник відділу струнних інструментів, скрипаль Давид Якушин.

"Він категорично пішов на фронт. Він твердо вирішив, що це його обов'язок — поміняти скрипку на автомат. Нажаль, Давид загинув влітку того року", — повідомив Злотник.

Давид Якушин
Давид Якушин
Давид Якушин

Олександр Злотник — композитор, народний артист України, ректор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра. Автор симфонічних творів, хорів, музики до багатьох кінофільмів, мюзиклів.

Злотник написав музику до понад 2000 пісень, які виконували Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Іво Бобул, Алла Кудлай, Павло Зібров, Тамара Гвердцителі та багато інших.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір